Будівництво альтанок

Як побудувати альтанку – чотири правила облаштування

Захищене від сонця і дощу місце в саду для приємного проведення часу будують не тільки в заміських садибах і дачах. В Україні альтанки облаштовують в міських ресторанах і готельних комплексах, на територіях закритих котеджних селищ і багатоповерхових житлових комплексів, біля храмів та бізнес-центрів. Як побудувати правильну альтанку – кілька секретів для майбутніх власників.

1. Призначення альтанки

Перед тим, як купити готову альтанку або будматеріали для неї, варто визначитися із призначенням. Якщо ви плануєте приймати гостей і проводити під навісом зустрічі друзів, сімейні свята і дитячі спектаклі, велика конструкція повинна знаходитися поблизу від будинку на рівному майданчику, без різких небезпечних уступів та кутів.

Для будівництва альтанки, суміщеної із зоною барбекю або мангалом, рекомендуємо врахувати домінуючий напрям вітру і можливість підведення до майданчика води і стоку. Дотримання санітарних норм і відсутність диму дружнім посиденькам не завадять.

Якщо альтанка для дачі цінна своєю самотою і можливістю сховатися від сім’ї з книгою, планшетом або незакінченою дисертацією –  важливі компактність і віддаленість від основних траєкторій руху мешканців.

2. Розміри і форма

Залежить від призначення і можливостей земельної ділянки. Вартість купленої альтанки може перевищити вартість дачного будиночку, але раціональність облаштування розкішної конструкції на ділянці дачного кооперативу, яка не охороняється вельми спірна.

Оптимальний розмір – від 6 до 20м², до 4-х м. на 1 особу. В Україні купується для альтанок брус, кратний 2-3 м., тому варто розраховувати розміри з мінімальною втратою матеріалу: 3х4м. або 6х4м. Оптимальна висота: до від 2,7 до 3,5 м.

Форма альтанки для дачі або міського дворика залежить від розмірів ділянки і розрахункової кількості гостей – від квадрату до шестикутника. При грані в 1,5. шестигранна конструкція з площею 7м² зможе розмістити до 10 чоловік.

3. Стиль

Як побудувати красиву альтанку і не зіпсувати вигляд ділянки? Слід витримати єдину стилістику з основною будівлею (тим більше, якщо у вас уже збудований каркасний будинок), як би не хотілося влаштувати в саду японський ставок або закриту гриль-альтанку з брусу, яку гості будуть плутати з лазнею.

  • Любителі барбекю вибудовують монументальні споруди у вигляді терас на бетонній подушці з казаном, мангалом, піччю, мийкою, робочою поверхнею і витяжкою, ціна павільйону може досягати кілька тисяч у.о.
  • Любителі домашньої засмаги вибудовують тераси для шезлонгів і купують альтанки для післяполудневого відпочинку.
  • Любителі чаювань будують павільйони в романтичному стилі з неодмінним круглим столом в центрі.
  • Прихильники східного стилю облаштовують під навісом дастархан для комфортних трапез на відкритому повітрі.

4. Вартість і матеріали

Як дешево побудувати альтанку і не зіпсувати собі настрій? Сучасні матеріали досить доступні і недорогі. В Україні прийнятні ціни альтанок з кованих матеріалів, металоконструкцій, брусу, полікарбонату. Зазвичай це легкі відкриті навіси з символічними стінами, відритими повністю або напівприховані перголою для рослин. Компанія Карпати Буд Каркас допоможе не тільки вибрати оптимальний для вас варіант альтанки, але і запропонує готові варіанти будівництва будинків під ключ у разі потреби.

Каркасне будівництво застосовують для зведення бюджетних варіантів відкритих і закритих типів місць для відпочинку, які не потребують потужних фундаментів і вельми практичні.