Вибір покрівельного матеріалу

Як правильно вибрати чистовий матеріал покрівлі? З цією проблемою стикаються багато проектантів та замовників. Насправді – все набагато простіше ніж Ви думаєте. Матеріал в першу чергу залежить від типу покрівлі, типу будівлі, та нахилу самого даху. Все по порядку.

Для дахів, нахилом від 2-12% ( від 12 рекомендується монтувати інші матеріали, див. далі.) використовуєтся покриття із Єврорубероїда. Цей тип являє собою напайку бітумного килиму по всій площі ОСБ плити – товщиною від 15мм, в залежності від регіональних навантажень, і в подальшому наклеювання самого єврорубеоїда. Цим самим ми утворюємо гідро непроникний шар, який забезпечить довговічність конструкцій. Цей метод є найбільш розповсюдженим та дешевшим ніж наступний.

Для плоских, малонаклонних, експлуатованих, також і зелених дахів використовується покриття із ПВХ мембран. Вони утворюють шар із мембранних плівок, який забезпечує непроникнення вологи у конструкції. Великою перевагою є надійність, пластичність, стійкість до температурних коливань, та ультрафіолету. Цим самим довговічність сягає до 50 років. На таких крівлях необхідно монтувати водозабірні воронки, із електропідігрівом, для правильного функціонування зимою. Також потрібно забезпечити контр ухили, в точки монтажу цих отворів. Загалом, це є найбільш вдалим вирішенням плоских дахів, але і один із найдорожчих.

Наступний тип покрівлі, є метало черепиця. Надійна, міцна, довговічна. Рекомендується в монтажі для будівель з нахилом даху не менше 16%, щоб унеможливити виникнення ефекту капілярності. Вдале вирішення для одноповерхових будинків. Ви запитаєте чому? Цей матеріал – оцинкований метал, певної форми (хвилі) товщиною (зазвичай 0,45мм), при сильному дощі або граді, виникає ефект барабана (утворюється шум). Це не всім замовникам підходить. А у одноповерхових будівлях, БК «Карпати Буд Каркас» утеплення стелі становить 250 мм. – базальтова вата Isover Proffi, яка є хорошою звукоізоляцією. При такій схемі, ми маємо добре утеплене перекриття та простір горища, які відсікають шум покрівлі. Цей тип, найбільш оптимальний по ціні та якості для одноповерхових будівель.

Ще один із видів покриття є бітумна черепиця. Пиріг якої, є більш складнішим ніж у метало черепиці. Тут з’являються такі матеріали, як ОСБ плита (зазвичай 10 мм), підкладочний килим – основа під черепицю, та внутрішній вентиляційний канал. Монтаж такого матеріалу виконується від 12% . Бітумна черепиця та підкладочний килим, спаюються між собою, це забезпечує надійність та гідро непроникність всієї площини.

Цей тип покрівлі являється м’яким, тому унеможливлює утворенню ефекту барана, як у метало черепиці. Рекомендується використовувати його на мансардних типах будівлі, де стропила частково виконують функцію стелі. Цим самим ви забезпечете комфортне проживання в будинку.

Ще одним плюсом такої покрівлі, є її стійкість до прогрівання влітку. За рахунок бітумної структури, ОСБ плити, та вентиляційного каналу – мансардний поверх менше нагрівається, а це ще один плюс до комфортного життя. ( але не подумайте, що це вирішить остаточну проблему нагрівання в літку, без хорошого утеплення стропил та стельових балок)

Загалом, на ринку України є безліч покрівельних матеріалів, які мають свої особливості експлуатації та монтажу, тому для правильного вирішення задач звертайтесь до дійсно хороших спеціалістів в БК «Карпати Буд Каркас».