Каркасний котедж під ключ - будівництво каркасних котеджів в Україні.
”
  • Будинок - 86 м2 за 555 000 грн.
:

dk1

На роль житла, яке будується легко, швидко та з мінімальними фінансовими вкладеннями, в повній мірі претендують каркасні будинки, будівництво яких, надзвичай популярне в усьому світі.

Особливості технології

Особливістю будівництва, є дерев'яний каркас будівлі та конструкції даху, що заповнені термоізолюючим матеріалом. На відміну від класичних будинків, каркасні, значно швидше будуються, тому не потрібно чекати на застигання цементно-піщаного розчину, а всі деталі конструкції досить легкі (не застосовується важка техніка).

Каркасне будівництво та основні моменти

Фундамент та цоколь. Взявши до уваги невелику масу самого будинку, не має потреби в монтажу масивного фундаменту. Достатньо легкої стрічкової, стовбчастої чи гвинтової конструкції.

Конструкція цоколя, також не повинна бути масивною (бут, монолітно-бетонна конструкція), це призводить до зайвих невиправданих витрат. В ряді випадків цоколем нехтують.

Підготовка пиломатеріалу. Використовується деревина таких порід:

- сосна
- смерека
- модрина

Вся обрізна деревина проходить етап обробки антигрибковими та антипіренними речовинами (вогнебіозахист). Для обробки, матеріал занурюють у речовину та витримують деякий час. Після чого деревину добре просушують.

Каркас будинку. Виготовляється з обрізної деревини (брус, дошка). Деталі каркасу розраховуються заздалегідь та замовляються у забудовника, який має свої потужності (цех, завод). Простір між пиломатеріалом заповнюється термоізоляцією (наприклад, мінеральною ватою), прикріплюється паробар’єр. Каркас зашивається листами ОСБ. Такий «пиріг» є відмінним звукоізоляційним та теплоізоляційним бар'єром.

Дах та покрівельний матеріал. Конструкція даху, в основному, являє собою покрівельні ферми. Останнім часом, все більшої популярності набирає технологія МіТеk. Вона дозволяє перекривати великі прольоти, не використовуючи підпори. Дах будівлі, також утеплюється мінеральною ватою та встановлюється паро/гідробар’єр.

Для обрешітки, на стропильну систему/ферми прикріплюється тонка обрізна дошка (шильовка) з обраним кроком, в залежності від конструктивних вимог.

Основні покрівельні матеріали:

- металочерепиця/профнастил
- бітумна черепиця
- звичайний/пігментований шифер
- ондулін

Фасад та оздоблювальні роботи. Внутрішні стіни та фасад будівлі мають рівну поверхню, тому готові до чистових оздоблювальних робіт (шпаклювання, фарбування, наклеювання шпалер, фальш брусу, сайдинга, тощо).

Каркасне будівництво в Україні та світі

Технологія відома ще з давнини. Цей спосіб побудови характерний для країн Скандинавії, Європи, Північної Америки. Значна доля приватного сектору в цих куточках світу, побудована, саме за такою методикою.

Для України, ця методика дещо нова, але вона стрімко розвивається, оскільки має високу енергоефективність та відносно низьку ціну. Більшість каркасних будинків розповсюджена в Західній, Центральній та Північній частині нашої країни. Це зумовлено наявністю лісних масивів та доступністю пиломатеріалу в даних регіонах, адже основна частка конструктивних елементів каркасника, виконана з дерева.

Професійно будуємо каркасні будинки

Теоретично, побудувати таке житло власноруч – можливо, якщо ви маєте будівельну освіту та великий досвід в цьому. Але, варто пам'ятати, що помилки в розрахунках та монтажі зовсім недопустимі. Отже не ризикуйте, а звертайтеся до фахівців.