Одноповерхові каркасні будинки на Прикарпатті

Географія наших будівництв є широкою, але один з наших сьогоднішніх клієнтів знаходився неподалік Івано-Франківська, в селищі Богородчани, де і відбувалося будівництво чергового каркасного будинку. Це буде одноповерховий будинок за індивідуальним проектом, який розроблявся під побажання замовників одним із наших наших архітекторів.

 Будиночок за площею не великий, всього 60 квадратних метрів, але це не вплине на кофортне проживання невеликої сім’ї.  В розміри 8.6 х 8.6 м. було розміщено  дві спальні, вітальню, кухню та санвузол.

Як будується каркасний будинок

На фото нижче, ми бачимо ділянку, для забудови будинку. Роботи на цьому об’єкті почалися як по підготовці землі під фундаментні роботи, так власне і підготовки пиломатеріалів, тобто просочення вогнебіозахисною речовиною і сушка. Велика увага приділяється вологості деревини, яка при каркасному будівництву повинна перевищувати 18-20 відсотків.

З огляду на те, що погода і інші чинники сприяли будівництву, для фундаментних робіт вистачило календарного тижня. Так, як сама конструкція каркасного будинку є досить легкою, дана технологія дозволила заливку стовпчастого фундаменту. Це сприяє здешевленню вартості будівництва без втрат якісних характеристик.Тому за такий короткий період було пробурено отвори (згідно конструктиву) під заливку паль (свай) і сама їх заливка в чистовому варіанті.

За умови стовчастого фундаменту наступним кроком є ​​монтаж обв’язувального брусу, який є основою під наш каркас. Часто наших клієнтів цікавить захист від гризунів, і це дійсно проблема. Ми вирішили її, закладаючи на обв’язувальний брус в два шари металеву сітку, після чого стелиться паронепроникна плівка і монтується сама платформа. 

Утеплення здійснюється мінеральною ватою товщиною 200 мм, а в якості чорнової підлоги стала OSB плита 22 мм, на яку вже в майбутньому буде прокладений паркет, ламінат або інше чистове покриття.

Каркасний будинок – швидко без шкоди якості

З початку фундаментних робіт до здачі будинку в проміжній комплектації (фундамент, каркас, дах, вікна, двері) пройшло близько трьох календарних тижнів, і 12 робочих днів. За цей період було змонтовано каркас, а несучі стіни обшиті OSB плитою 12 мм.

Іноді виникає питання чи потрібно ОСБ в каркасному будинку- відповідь: “однозначно так”. Вона крім основи під фасадне оздоблення (сайдинг, фальшбрус, блокхаус тощо) є армуючим матеріалом дня каркаса. Дах цього каркасного будинку був покритий металочерепицею, так як горище не буде експлуатуватись, тому турбуватися про шумоізоляцію даху не варто. А в такому разі це оптимальний варіант серед покрівельних матеріалів. 

Так само вмонтовано вікна і двері, на цьому об’єкті використовувалися вікна п’ятикамерного профілю Rehau з двокамерним склопакетом! Варто сказати, що так само зроблені каналізаційні висновки і вводи для водопостачання.

pasport

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?

  • як отримати
  • скільки коштує
  • які документи необхідні
Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдте у БЕЗКОШТОВНОМУ чек-листі по підготовці до будівництва

Завантажити