Каркасні канадські будинки. Будівництво на Києвщині

Канадське будівництво користується широкою популярністю в багатьох містах України, але лідируючі позиції за кількістю каркасних будинків все ж займає Київська область. Саме тут і випало нам будувати новий об’єкт, розташований в селі Колонщина Київської області. Новий будинок площею 96 м² передбачалося використовувати для постійного проживання.

Каркасні канадські будинки і їх переваги

Каркасне будівництво прийшло в нашу країну з Європи, куди, в свою чергу, потрапило з Канади. Головна перевага будинків, побудованих за цією технологією – зручність та функціональність поряд з доступною ціною.

Основний матеріал, який використовується для будівництва канадських будинків – деревина. Вона має цілу низку особливостей, які роблять каркасний будинок блискучою альтернативою цегляним і кам’яним спорудам:

  • енергоефективність;
  • екологічність;
  • зовнішня привабливість.

Такі властивості дерева сприяють спрощенню процесу будівництва. Наприклад, легкість конструкції, яку забезпечує відносно невелику вагу деревини, дозволяє обійтися без використання масивного фундаменту і великої будівельної техніки. Такі споруди можуть бути зведені практично на будь-якому типі грунту, так як дерев’яний будинок не дасть великої усадки.

Незважаючи на високу здатність дерева до горіння, каркасні будинки абсолютно безпечні: вся деревина обробляється спеціальним розчином, що перешкоджає загорянню й утворенню грибка.

Будівництво канадського будинку на прикладі будівлі в селі Колонщина

Простота даного проекту не стала на заваді його зручності та функціональності. Порівняно невеликий будинок вмістив три спальні, вітальню, ванну і санвузол.

Після затвердження проекту зазвичай потрібно три або чотири тижні на те, щоб підготувати будівельні матеріали і приступити безпосередньо до зведення будинку. Слід зауважити, що всі монтажні роботи виконуються відповідно до інструкцій конструктора, який приймає до уваги все навантаження, яким може піддаватися конструкція в майбутньому.

Фундамент. На цей раз перевага була віддана свайному типу фундаменту з утепленою платформою із дерева. Проект передбачає наявність всього одного поверху, тому в стрічковому фундаменті немає необхідності.

Стіни, каркас і крокви. Ця частина будинку зроблена із брусів 145 × 50 мм, матеріалом для яких служать хвойні породи дерева. Для зведення стін використовуються ОСБ-плити, що представляють собою основу фасаду і служать для зміцнення каркасу будинку. Весь пиломатеріал оброблений вогне- та біозахисним засобом.

Дах. Покрівельний матеріал вибирає замовник. Найчастіше це буває бітумна або металочерепиця.

Фасад. Фасадні роботи в будівництві канадських каркасних будинків полягають в оформленні зовнішніх стін і оздобленні віконних проємів.

На цьому етапі договором було передбачено перерву в будівельних роботах,  оздоблення фасаду буде здійснено пізніше, тому, щоб уникнути потрапляння вологи всередину стін, вони були обтягнуті гідроізоляційної плівкою.

pasport

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?

  • як отримати
  • скільки коштує
  • які документи необхідні
Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдте у БЕЗКОШТОВНОМУ чек-листі по підготовці до будівництва

Завантажити