Відмінність щитових і SIP панельних каркасних будинків

Популярність енергоефективного будівництва стрімко зростає кожного роком. Таке житло має широке географічне розповсюдження, адже притаманними рисами сучасного пасивного дому є високі термоізоляційні якості, комфортабельність, екологічність та доступна. Близько 80% індивідуальної житлової забудови в країнах Європи, Америки та Скандинавії припадає саме на каркасну технологію.

Вирішуючи, яку конструкцію краще обрати, виникає питання: «чим відрізняються СІП будинки та каркасно-щитові, адже вони всі є енергозберігаючі?».

Що таке каркасно-щитовий будинок

Каркасно-щитова технологія – спосіб будівництва, принцип якого полягає в спорудженні дерев’яного каркасу, який обшивають листами ОSB, вологостійкою фанерою, чи щитами з інших матеріалів (звідси походить назва). В якості утеплюючого та звукоізолюючого матеріалу використовують мінеральну вату. Будуючи житло в екостилі, часто використовується наступний утеплювач/заповнювач:

  • подрібнена целюлоза
  • солома
  • очерет

Покрівельна конструкція виконується з пиломатеріалу класичним способом або методом виготовлення покрівельних ферм. Останній більш популярний, так як виграє за часом спорудження та за монтажною легкістю. Далі, конструкцію обшивають тонкою дошкою (шильовкою), що слугує основою під покрівельний матеріал.

Технологічні принципи каркасно-панельної побудови полягають у використанні SIPпанелей, як елементів опорних стінових конструкцій та міжкімнатних перегородок. На будівельний майданчик, такі панелі привозять з заводу в готовому вигляді та збирають/склеюють між собою по системі «щип/паз». Всі частини будинку виготовляють згідно проекту та нумерують, що робить збирання «конструктора» доволі швидким.

В розрізі, СІП нагадує «пиріг» з листів ОSB та екструдованого пінополістиролу чи пінопласту, який виконує роль тепеплозахистного бар’єру та звукоізоляції. Використання даного матеріалу є дискусійним та сумнівним, оскільки полістирол доволі токсичний, а в більшості випадків, ще й горючий матеріал. Дах виготовляється з панелей SIP. Класичний покрівельний спосіб майже не використовують.

Як бачимо, ці дві технології достатньо різні по використаному матеріалу  та по самому методу побудови. Щодо проектування та зміни/коректування будинку є також відмінності. СІП будинки, як правило, виготовляють по типових/готових проектах, а отже корегування, після виготовлення домокомплекту неможливе. Каркасно-щитові споруди та їх планування можна легко корегувати як під час забудови, так і після її завершення.

Ціна класичної каркасної споруди нижча від панельної, але зовсім не поступається теплоізоляційним якостям та комфортом проживання в ній. Екологічность та пожежна безпека щитової будівлі краща, тому що використовуються природні чи з природного матеріалу компоненти. Строки виготовлення каркасно-щитового будинку дещо довші (на декілька днів), але рівень несучої здібності та міцності значно вищий, що безумовно виправдає очікування.

Технологія перевірена роками

Каркасне будівництво – це досить старий та надійний метод побудови житла. Досить згадати старовинні будинки Австрії, Германії, Польщі, Швейцарії, вік яких вимірюється століттями. Додаючи до вікового будівельного досвіду новітні матеріали та сучасний інвентар, така споруда буде слугувати значно довше від своїх попередників.

pasport

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?

  • як отримати
  • скільки коштує
  • які документи необхідні
Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдте у БЕЗКОШТОВНОМУ чек-листі по підготовці до будівництва

Завантажити