Каркасне будівництво під ключ

Зараз в будівництві є дуже популярним термін – будинок під ключ, звісно ж різні підрядники в це словосполучення вкладають різну суть.

Часто непорядні будівельні організації, озвучують вартість будівництва будинка під ключ, але дуже багато чого не враховують. Клієнт, людина далека від будівництва, з радістю погоджується на таку пропозицію і стає заручником будівельної організаціїї, яка згодом починає в односторонньому порядку дораховувати роботи, матеріали, та багато іншого…

Що ж насправді в себе включає поняття будівництво будинку під ключ?

-Фундамент (але не просто фундамент, а весь процес з матеріалами від розбивки ділянки до повної його готовності з введенням води та каналізації, включно з матеріалами, механізмами та транспортними витратами.)

-Дерев’яний каркас (виготовлення, доставка, монтаж та комплекс кріпильних матеріалів). Комплектація дерев’яного каркасу, як правило, стандартні. Проте деякі підрядчики в цілях економії власних коштів поступають нечесно, наприклад, зовнішню ОСБ-плиту замість 12мм дають 10мм, мовляв: «2мм не суттєво!», а це не так!!)

Обов’язковою для Вас має бути наявність конструктивної частини. Тобто повністю побудований в спеціалізованій програмі конструктив Вашого будинку, з усіма навантаженнями (вітровими, сніговими, статичними), описані вузли та засоби кріплення, монтажні схеми, специфікація з січеннями балок міжповерхового перекриття, стропильна частина, та комплекс додаткових матеріалів.

-Улаштування даху(мусить бути чітко прописано весь пиріг даху, тобто всі матеріали, які будуть використані при влаштуванні даху.)

-Заповнення пройомів зовнішніх (установка вікон та вхідних дверей)

-Утеплення, паро-, вітроізоляція всіх поверхонь відповідно. Тут також варто звернути увагу на утеплювач який підрядник пропонує в пропозиції і який насправді використовує, щоб вітробарєрна мембрана була дійсно мембрана, а не просто плівка)

-Улаштування фасаду. Є певні нюанси, при влаштуванні фасаду під штукатурку і пофарбування, де підосновою буде пінопласт, обов’язково влаштування внутрішнього або зовнішнього вентильованого фасаду, деякі компанії навіть викладають в мережу ролики, як вони натягують сітку і чистову штукатурку просто по ОСБ-плиті.

– Оздоблення цоколю, улаштування підшивок (софіт – частини даху, яка виступає за межі будинку), водостічна система, водовідливи на вікна.

-Комунікації. Монтаж електромережі обов’язково в метало рукаві та обов’яскове заземлення. Монтаж мережі під воду та каналізацію, опалення, система вентиляції.

-Внутрішнє оздоблення стін та стелі з подальшим ремонтом.

-Улаштування підлоги

-Додаткові, транспортні та накладні витрати – це мається на увазі проживання робітників, їх транспорт на об’єкт будівництва, доставка матеріалів на об’єкт та інше.

Отримавши такий чіткий опис, ви можете стверджувати про розуміння вартості будівництва будинку під ключ.