Каркасні дерев’яні будинки

Місцем, де компанія “Карпати Буд Каркас” розпочала роботу над новим проектом, став чарівний край у самому серці Карпат — селище Красник Івано-Франківської області. За бажанням замовника, дерев’яний каркасний будинок мав бути оснащений двома окремими входами та просторими терасами. Також проектом передбачалося невелике експлуатоване горище. Загальна площа будинку – 127 м². Назва даного проекту – “Черемош”.

Що таке будинки каркасного типу

Своєю назвою цей тип будівель зобов’язаний особливій технології, що передбачає створення дерев’яного каркасу будинку перед тим, як почнеться зведення стін. Каркас обробляється спеціальним засобом для забезпечення його довговічності та стійкості до атмосферних впливів. Утеплення здійснюється за допомогою мінеральної вати, що використовується в якості наповнювача для зовнішніх та міжкімнатних стін, виконуючи одночасно й роль звукоізолятора. Яскравим прикладом того, як зводяться будинки каркасного типу, є наш проект оселі в Карпатах.

Перший етап будівництва — фундамент та каркас

Тип фундаменту, на якому ми зупинилися в даному випадку, — це стовпчастий фундамент. По закінченні роботи нами був зведений силовий каркас та стропильна система будинку. Каркас — це результат ретельної праці досвідчених інженерів-проектувальників, тож його надійність не викликає сумнівів.

Оформлення фасаду

Матеріалом для оформлення фасаду виступив фальшбрус. Колір фарби в каталозі компанії Tikkurila був обраний особисто замовником. Після оздоблення фасаду, настала черга монтажу вікон та дверей. Вікна були обрані з двокамерним склопакетом та п’ятикамерним профілем.

Зведення даху

Дах будинку за бажанням замовника був вкритий битумною черепицею — дуже вдалий вибір, вважаючи, що оселю планують використовувати для відпочинку. Справа в тому, що цей матеріал, окрім надійності та естетичності, має величезну перевагу над іншими видами покриття, а саме — здатність поглинати звуки. Завдяки м’якій поверхні, шум дощових крапель чи удари граду не дошкулятимуть мешканцям будиночку в горах.

Монтаж опалювальної системи

Завдяки грамотно підготованій схемі опалення та правильному вибору обладнання, виконання робіт з монтажу зайняло лише кілька днів. Для опалення будинку був обраний твердопаливний котел, а для забезпечення мешканців гарячою водою — два бойлери.

Особливості електромережі каркасного дерев’яного будинку

Специфіка дерев’яного каркасного будинку вимагає серйозної уваги до організації в ньому електромережі:

  • кабель повинен мати маркування «ВВГнгд» — це означає наявність спеціальної негорючої оболонки з низьким димоутворенням;
  • обов’язковим є розміщення такого кабелю в спеціальному металорукаві, що має відповідне січення;
  • якісна автоматика теж є невід’ємною умовою безпеки власників та гостей будинку.

Внутрішнє оздоблення

Якщо ви вирішили замовити каркасний будинок, то можете бути впевнені: перед вами лежить широкий простір для творчості щодо внутрішнього дизайну приміщення нової оселі.

Багатство вибору сучасних матеріалів дозволяє втілити в оздобленні кімнат будь-які мрії:  гіпсокартон, фальшбрус, плитка та вагонка можуть бути використані в оформленні вашого будинку як окремо, так і в різноманітних поєднаннях. В даному випадку вибір замовника зупинився на комбінації дерев’яної вагонки та гіпсокартону.

Високоякісна пропитка відомої марки фінського виробництва підкреслила неповторний малюнок натурального дерева та створила в оселі особливий настрій. Новим господарям у такому каркасному будинку забезпечений затишок та чудовий відпочинок. 

pasport

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?

  • як отримати
  • скільки коштує
  • які документи необхідні
Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдте у БЕЗКОШТОВНОМУ чек-листі по підготовці до будівництва

Завантажити