Як побудувати лазню чи сауну – теплу, затишну та економну

Будівництво лазні – процес клопіткий та непростий. Для обивателя парилка із купіллю – приємний вид відпочинку та відмінний метод підтримки здорового способу життя. Однак не варто забувати, що лазні та сауни – місця з підвищеною вологістю, вогненебезпечні, травмонебезпечні і вимагають бездоганних санітарно-гігієнічних умов. Наявність цвілі або грибка за пару років може перетворити самостійно побудовану симпатичну баньку в склад для мотлоху.

Компанія Карпати Буд Каркас будує каркасні будинки, дачі та лазні за індивідуальними замовленнями із застосуванням інноваційної каркасної технології, або дерев’яні із брусу, використовуючи перевірені проекти з доведеним високим рівнем безпеки конструкцій.

  • Канадські будинки, за умови правильно проведених робіт з гідроізоляції та пароізоляції, дозволяє створити з панелей і каркасу з вогнетривкою обробкою якісну і довговічну будову, стійку до низьких і високих температур, цвілі і грибка – найоптимальніший варіант для парної.
  • Будівництво лазні із брусу з протипожежною обробкою сировини, крім екологічності і високих теплоізоляційних властивостей, володіє також привабливою традиційною декоративністю і ледь помітною розкішшю.

Сімейна лазня під ключ

Такі будови, як правило, зводяться на ділянці поряд з житловим будинком або дачею. Є рекомендації по віддаленості від водойми – не менше 30 метрів, інакше конструкція буде вбирати вологу і є загроза весняних підтоплень.

Для нашої компанії побудувати лазню під ключ: це узгодження проекту із замовником, адаптація конструктиву під ландшафт і грунти майданчика, заливка фундаменту, виготовлення та збирання стін і покрівлі, гідро- і теплоізоляція, установка котла, вікон, дверей, проведення фасадних та внутрішніх оздоблювальних робіт .

Типові приватні лазні біля будинку – це компактні споруди від 30 до 60м² з парної, передпокою і відкритої тераси для відпочинку. Планування зазвичай стандартне і максимально ергономічне. Стиль будови – українська хата, кантрі, японський, міський модерн. Ці проекти втілюються за термін від 3-х тижнів до 2-х місяців з моменту заливки фундаменту.

баня Буковель
баня Мощун

Будівництво сауни для комерційних цілей

Будівництво лазні під ключ при заміських комплексах відпочинку, пансіонатах, санаторіях та готелях виконується із урахуванням загальної стилістики екстер’єру. Такі проекти зазвичай індивідуальні і залежать від розмірів майданчика, місця розташування, комунікацій, розрахункових параметрів проекту і бюджету будівництва.

Стиль будівлі може бути будь-яким: від античних терм і класики до суперсучасного хай-теку. Обов’язкові кілька високотемпературних відділень, басейн, купіль, душові, кімнати відпочинку та приміщення для персоналу та складування витратних матеріалів.

Замовники додатково просять виділити простір під більярдні або спа-зони із гідромасажем. Останнім часом особливої ​​популярності набули традиційні турецькі хамами – з мармуровим оздобленням стін і вологою парою. У таких випадках потрібне додаткове  доопрацювання конструктиву будівлі для забезпечення надійності та довговічності споруди.

Особлива увага приділяється протипожежній безпеці: обробка стін, балок і крокв, запасні виходи, якісна вентиляція. Терміни будівництва громадської лазні залежать від габаритів споруди, складності наповнення та внутрішнього оздоблення. В середньому – від 2 до 3 місяців.

Хочете купити баню по нормальній ціні, або потрібна гарна і оригінальна сауна: ознайомтеся із проектами.