Вентиляція в каркасному будинку

 Унікальна технологія будівництва каркасних будинків передбачає використання дерев’яного брусу і утеплювача, завдяки яким каркасний будинок міцний і прослужить господарям багато років. Всім відомо, що канадські будинки є енергоефективними будівлями. Часто кажуть, що там душно. Тому одним з найважливіших питань, яке виникає при виборі такого будинку – це установка вентиляції або кондиціонування. До слова, кондиціонер охолоджує і нагріває повітря безпосередньо в будинку, а вентканали подають його прямо з вулиці.

Основні види вентиляції

У сучасному світі система підігріву і охолодження повітря повинна бути в кожному окремому будинку. Буває, що вона вже передбачена при каркасному будівництві. Але якщо вам не так пощастило, і ви задумалися про встановлення вентиляції, то спочатку потрібно розібратися: які їх види бувають, чим вони відрізняються та  які їхні переваги. Розрізняють природну і примусову вентиляцію, а також за способом організації приточную і витяжну.

  • Природна передбачає наповнення будинку свіжим повітрям крізь вікна, двері, вентрешітки. Їх монтують на кухні, у ванній кімнаті, туалеті. Чим більша різниця температури в приміщення і на вулиці, тим краще працює дана система. Тобто, природна краще працює взимку, але при цьому повітря, що надходить всередину будинку, необхідно прогрівати окремо. Влітку, коли різниця температур на вулиці і в будинку мінімальна, природна працює гірше, тому що немає тяги. Щоб вирішити цю проблему потрібно придбати додаткові витяжки на кухню, в туалет і ванну кімнату.
  • Примусова (штучна) працює із застосуванням витяжок. Вони забезпечують надходження свіжості, і виводять з будинку забруднення. Дана конструкція дає можливість регулювати вхідний потік, очищає його від пилу і підігріває його до потрібної температури. Що ж стосується кухні, то там потрібно додатково встановлювати автономну витяжку.

Припливно-витяжна: як економити електроенергію

Завдяки ежекторам, примусова вентиляція створює різницю тиску всередині і зовні будинку. Розрізняють приточну (створює різницю тиску шляхом нагнітання свіжого повітря в будинок), і витяжну (робить це завдяки відкачуванню забруднень з будинку назовні). Найчастіше ці дві системи з’єднують, роблячи припливно-витяжну.

Даний тип включає два попередніх, коли одночасно свіже повітря надходить в будинок, а забруднене в цей час виходить назад. Однак всі ці види мають істотний недолік – вони дуже затратні. З метою енергоефективності використовують рекуператор – блок, через який по різних каналах приходить припливне повітря і виходить витяжне.

Такий тип передбачає підігрів вхідного повітря тим, який виходить з приміщення в системі рекуперації. Припливно-витяжна вентиляція із використанням рекуператора заощадить вам до 40% електроенергії, яка йде на підігрів приміщення. Також вона підтримує необхідний мікроклімат в будинку в будь-яку пору року. До речі, на Заході люди найчастіше обладнують будинки саме за допомогою цього виду.

Монтаж вентиляції

Установка вентиляції – це складний інженерний процес. Необхідно визначити систему, яка підійде для конкретного будинку, місця, через які повітря буде потрапляти в приміщення, і залишати його; встановити всі необхідні фільтри, нагрівач для повітря, вентилятори, рекуператор; спланувати та змонтувати вентканали і так дальше.Вентсістеми дуже компактні, тому місцем для їх установки можуть служити різні приміщення в будинку. Їх можна вмонтувати в підлогу, стіни або навіть в стелю.

Звичайно, без допомоги професіоналів ніяк не обійтися. Однак якісна вентиляція забезпечить весь час свіжість в вашому домі без відкривання вікон, а також комфорт для вас та вашої родини.

pasport

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?

  • як отримати
  • скільки коштує
  • які документи необхідні
Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдте у БЕЗКОШТОВНОМУ чек-листі по підготовці до будівництва

Завантажити