Шумоізоляція будинку

Хоча каркасні будинки вже давно популярні в усьому світі і в Україні вони не є великою рідкістю, існує ряд питань, які замовники задають постійно співробітникам нашої компанії. Один з них – звукоізоляція житла.

Є дві основні думки щодо шумоізоляції каркасного будинку і вони абсолютно протилежні. Одні кажуть, що каркасні будинки відрізняються хорошою звукоізоляцією, оскільки мінеральна вата – матеріал, що володіє відмінною тепло- і звукоізоляцією. Але є й інша думка – будинок дерев’яний і даний матеріал дуже добре пропускає звуки. Щоб переконатися в правильності одного з варіантів, пропонуємо подивитися зняте нами відео щодо звукоізоляції теплого будинку. Як приклад було взято будинок дуплекс.

Звукоізоляція в приватному будинку

Кожна людина мріє про тихий затишний будинок, в якому можна розслабитися і відпочити, не відволікаючись постійно на сторонні звуки ззовні, які можуть доноситися з вулиці або через перестінок від сусідів. Також члени сім’ї бувають з різним характером і різними вподобаннями. Одні люблять тишу і спокій, а інші не можуть жити без гучної музики, без рухливих ігор.

Щоб уникнути створення дискомфорту проводиться ряд заходів по звукоізоляції будинку, що сприяють зниженню рівня шуму. Звукоізоляція – це ослаблення звуку при проникненні його через стіни споруд. Звукоізолююча здатність виражається в децибелах і може здійснюватися від ударного, повітряного, акустичного та структурного шуму. 100% забезпечення звукоізоляції стіни неможливо, але, в більшості випадків рівень проникаючих в будівлю шумів знижується до нормативного мінімуму або такого, який не буде дратувати.

Матеріал для шумоізоляції

Шумоізоляційні матеріали діляться на звукопоглинальні і звукоізолюючі. Перші з них, крім максимального поглинання шумів, не дають їм відбиватися назад. До них відносяться мінеральна вата, ізовер, скловолокно. Звукоізолюючі матеріали (плити OSB, гіпсокартон), відображаючи звук, не дають йому проходити крізь стіни. На думку фахівців, найбільш надійним методом запобігання в будинку сторонніх звуків є комбінування матеріалів двох типів.

При монтажі каркасних будинків в якості утеплювача використовується мінеральна вата, яка не створює великого навантаження на несучі конструкції і відрізняється хорошою звукоізоляційною здатністю. Їй властиво зниження рівня шуму на 43-62 дБ.

На сьогодні кам’яна вата вважається найбільш ефективним звукопоглиначем. Матеріал монтується всередині каркаса зовнішніх і внутрішніх перегородок. Також він застосовується для звукоізоляції стельових перекриттів. При цьому основна мета звукоізоляції в каркасному будинку – вирішення проблеми з мінімальною втратою корисної площі, найменшими витратами коштів і максимальною акустичною ефективністю.

Як провести звукоізоляцію в дерев’яному будинку

Займаючись зведенням каркасних споруд, компанія “Карпати Буд Каркас” включає в перелік робіт і звукоізоляцію приміщень різного спрямування. Ми знаємо, як зробити шумоізоляцію в будинку, громадському будинку, технічному приміщенні, на промисловому підприємстві. Дані роботи допоможуть забути, що означає шум, що виходить від транспорту, ліфта, сусідів, вентиляційних систем, спецобладнання, компресорів, насосів.

Шумоізоляція в дерев’яному будинку здійснюється разом з утепленням стін і передбачає укладання мінеральної вати товщиною 200 мм (150 мм – основний шар, 50 мм – додатковий). Матеріал встановлюється з запасом 1-0,5 мм в шаховому порядку, щоб шви даних шарів не збігалися.

При будівництві канадського будинку додаткова шумоізоляція не потрібно, так як необхідні звукоізолюючі матеріали вже використовуються при зведенні і обробці будівлі. Отже, ціна звукоізоляції спочатку входить у вартість житла, що є додатковою економією коштів замовником.

pasport

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?

  • як отримати
  • скільки коштує
  • які документи необхідні
Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдте у БЕЗКОШТОВНОМУ чек-листі по підготовці до будівництва

Завантажити