Електрика в каркасному будинку

Прокладка і обладнання основних комунікацій в каркасному будинку є складовими повноцінного будівництва. Хоча канадські будівлі зводяться в досить короткі терміни, вони не обходяться без підключення об’єкта до основних магістралей та мереж. Проект канадського будинку з комунікаціями включає схеми прокладки проводів, труб із позначенням точок, де будуть встановлені котел, бойлер, газова плита, вентиляція, сантехніка, витяжка.

Де замовити каркасні будинки під ключ з комунікаціями

Розводка електрики в каркасному будинку проводиться прихованим способом, дроти проходять всередині стін. При цьому, вимоги до матеріалу і проведення робіт посилюються, так як при необхідності ремонту не обійтися без демонтажу стінових панелей і подальшого ремонту приміщення.

Не варто покладатися на власні сили і встановлювати проводку в житло своїми руками. Прокладання проводів краще довірити досвідченим фахівцям, так як найменша помилка може стати основою для загоряння. Займаючись будівництвом канадських будинків під ключ, компанія КБК в результаті здає замовникам комфортні затишні будинки, підключені до електромережі, водопроводу і каналізації, які повністю готові до експлуатації.

Електропроводка в каркасному будинку – базова схема

Базова схема електрики від “Карпати Буд Каркас” є наступною:

 • Щиток використовується НagerVolta виробництва ЄС (або аналог – підбирається індивідуально по кожному проекту). Щиток є серцем всієї електрики в приміщенні, відповідає за безпеку в будинку, особливо каркасному. У щиті є автомат для захисту від короткого замикання, пристрій захисного відключення, що запобігає ураженню електрострумом людей, крос-модуль з поділом між фазами, розподілом рівномірного навантаження.
 • Автоматика застосовується Нager (або аналог) виробництва ЄС.
 • Заземлення – одноштирове модульне (1 комплекс).
 • Кабель використовується ВВГнгд (з негорючою ізоляцією). Йому характерна наявність як зовнішньої вінілової ізоляції, так і кожної жили окремо. Кабель гнучкий, негорючий, при нагріванні не виділяє шкідливих речовин.
 • Кабель протягується в металлорукав, який обов’язково заземлюється. Він захищає провід від механічного пошкодження і при нагріванні останнього є захистом від нагрівання дерева або будь-якого горючого матеріалу.
 • Монтаж здійснюється без розподільних коробок. Все робиться в поглиблених підрозетниках.
 • Розетки встановлюються із розрахунку 1 точка на 6 м2.
 • Установка диференційного захисту на весь будинок.
 • Обов’язково виконується технічних нагляд, подається напруга і всі виведені точки (розетки і вимикачі) перевіряються.

Електрика в каркасному будинку від КБК

Питання, які нам часто задають замовники:

 • Як відбувається монтаж електрики, прийом, контроль?
 • Які особливості електрики саме в каркасних будинках.

Правильний алгоритм прокладки електрики в каркасному будинку наступний:

 • Надання замовником виконавцеві необхідної інформації щодо установки в будинку електроприладів (електрокотел, гірлянди по периметру).
 • Ухвалення інформації інженером-електриком та візуалізація в проекті електрики.
 • Детальний прорахунок.
 • Монтаж.
 • Прийом роботи інженером-електриком.

Сучасні будинки досить навантажені електроприладами, такими як електрокотел, електроплита, кондиціонер. Газ є не у всіх будинках, тому опалення електрикою житла досить популярне, але, при цьому йде велике навантаження на електромережу. Перш, ніж приступити до монтажу, співробітниками компанії складається проект-розрахунок, щоб в холоди, коли буде включатися велика кількість електроприладів одночасно (котел, плита, бойлер, кондиціонер), не було непередбачених збоїв в електриці. При складанні проекту світла одночасно розраховується і коефіцієнт одночасності.

Проведення електрики без складання креслення не є грамотним підходом – результат може вийти несподіваним. Потужні прилади, такі як котел, електроплита, електроконвектори для безпеки повинні працювати на різних лініях. Проектантові необхідно підібрати правильний кабель, розрахувати його довжину, втрати на ньому, відповідний захист – груповий і щитовий, правильний розмір щита. У щитку завжди має залишатися місце для захисту від перенапруги, установки реле напруги.

Обов’язковим для всіх споруд є заземлення, яке необхідне як для безпеки людей, так і для спрацьовування автоматики. Після закінчення робіт обов’язково перевіряється введення електрики в каркасний будинок на предмет можливих витоків.

Ціна комунікацій для каркасного будинку

У скільки обійдуться комунікації при будівництві будинку, допоможуть розрахувати співробітники компанії КБК. Основною вимогою до електропроводки каркасного будинку є безпека. Несправність електроприладів і неправильне підключення кабелю є однією із причин пожеж. Отже, не варто економити на хорошому електрообладнанні, проводах, так як при заміні кабелю на інший змінюється січення, його якість.

Підключенням електрики також не повинна займатися одна людина (створювати проект, робити монтаж і сама себе перевіряти), так як результат в такому випадку може бути непередбачуваним. Перш ніж почати монтаж, інженер повинен розглянути проект (які прилади будуть встановлені, скільки кіловат заходить в будинок) і все розрахувати. Далі – робота за електриками.

З огляду на дані моменти, зведення каркасного будинку із оздобленням і комунікаціями під ключ обійдеться дорожче типового варіанту, але, можна бути впевненим, що електрику в канадському будинку буде облаштовано надійно і можна сміливо використовувати необхідні електроприлади.

pasport

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?

 • як отримати
 • скільки коштує
 • які документи необхідні
Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдте у БЕЗКОШТОВНОМУ чек-листі по підготовці до будівництва

Завантажити