Як купити камін – топ-5 порад
Вечір біля каміна – класична мрія майбутнього власника будинку. Сучасні моделі ідеально вписуються в будь-який стиль і дизайн приміщень – від кантрі та англійської класики до скандинавського і хай-тек. Купівля каміну передбачає прийняття вами зважених рішень та професійних консультацій у фахівців, інакше ви ризикуєте обзавестися великою не потрібною деталлю в інтер’єрі.
-
Мета установки каміна
Прийміть рішення – камін є частиною єдиної системи опалення будинку, тимчасовим осередком для опалення малого простору або домінуючою деталлю інтер’єру.
Опалення будинку забезпечать моделі, які обігрівають будинок:
- повітряним методом (інтегровані в єдину систему циркуляції повітря);
- водяним методом (суміщені з системою підігріву води);
- акумулюючі (футеровка топки шамотом або вермікулітом утримує тепло до 10 годин).
Сучасні моделі камінів здатні опалити будинок площею до 250м². В даному випадку основне завдання власника – вибрати оптимальний вид палива: купити камін на дровах, вугіллі, газовий або електричний.
Для опалення невеликого простору – вітальні, їдальні, холу, бані, досить невеликого каміна. Врахуйте, що відкритий камін не можна встановлювати в кімнаті меншій за 20м² – не вистачить повітря для забезпечення процесу горіння.
Камін як частина сучасного інтер’єру видає тепло символічно. До таких варіантів відносяться біокаміни та електрокаміни. Вони створюють атмосферу, надають затишок і не вимагають особливого догляду.
-
Тип каміна
Каміни з відкритою топкою дають особливий ефект «живого вогню». ККД – до 15%. Обов’язкова умова – використання спеціальних негорючих матеріалів навколо камінної зони.
Для отримання ККД до 80% варто купити піч-камін, що прикриває вогонь жаростійким склом і з меншим ризиком займання від випадкової іскри.
У будь-якому випадку, при облаштуванні каміна, особливо відкритого типу, необхідно забезпечити повну відсутність поблизу легкозаймистих предметів інтер’єру.
-
Місце розташування каміна
Вбудовані в стіну каміни реально облаштувати при проектуванні будинку, інакше доведеться розбирати половину стіни і покрівлі. Такі моделі не займають багато простору і можуть комунікувати з системою опалення.
Пристінні моделі кутового типу здатні обігріти відразу три приміщення. Традиційний варіант пристінного каміна з порталом посеред стіни допускає наявність вільного простору з боків не менше 1м.
Острівні каміни доречні в просторих приміщеннях – вони є домінантою композиції, здатні «літати в повітрі», і займають багато місця.
-
Напрямок тепла
Каміни з одностороннім напрямком найпоширеніші, мають максимальну тепловіддачу.
Двосторонній напрямок тепла використовують в камінах, розташованих в стіні або конструкції, що розділяє приміщення на зони. Виглядають такі каміни стильно, однак тепловіддача у них менша; розташовуватися каміни з відкритим вогнем можуть виключно у великих приміщеннях.
Тристороння спрямованість – сучасні типи камінів, які створюють затишний простір, але слабо його обігрівають. Кращим рішенням для тристороннього каміна стане піч-камін зі склом, що самоочищується або електрокамін.
-
Надійна конструкція
Хороші пічники нині велика рідкість. Викласти в новому будинку камін або піч за всіма правилами без застосування сучасних технологій практично нереально. Більш простим і практичним рішенням є вибір камінної топки або печі-каміна, які повністю готові до установки.
Інноваційні моделі камінів розроблені конструкторами з урахуванням максимальної тепловіддачі, мінімальної вогненебезпечності і задимлення приміщення. Стильний, безпечний, тепломісткий – це і є сучасний камін. Купити в Україні якісні моделі цілком реально. На нашому сайті ви можете замовити камінні топки провідних світових виробників:
• AustroFlamm
• Rocal • Kfd • Scan • Calor |
• Jotul
• Perfekt • Totem • Hoxter • Atra |
Представлені у нас моделі пройшли тривалу апробацію тому ідеально сумісні з каркасними будівлями. Каркасні будинки, які будує компанія Карпати Буд Каркас, не потребують централізованого опалення. Наші проектанти підкажуть вам оптимальне рішення щодо вибору моделі каміна або печі-каміна для вашого проекту: заміського котеджу, таунхауса, бані, церкви, ресторану чи магазину.

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?
- як отримати
- скільки коштує
- які документи необхідні