Церкви та храми

Проект храму – традиції в сучасних технологіях

А ви відрізняєте вівтар від амвону і бічний вівтар від крипти? Зізнатися чесно, наші фахівці годинами просиджували в бібліотеках та архівах (в мережі такої інформації мало), щоб по крихтах зібрати унікальні секрети проектування храмів. Зробити початковий малюнок нескладно, однак в будівництві релігійних будівель занадто багато правил, вимог і непорушних законів. Довелося вивчати …

Проектні рішення церков і храмів

Є загальні правила організації спорудження будівель, розрахованих на скупчення великої кількості людей: пожежні заїзди, кілька виходів, система пожежогасіння, вкрай важлива при проектуванні дерев’яних храмів, а також санвузли для відвідувачів та організація паркінгу.

Для проекту православного собору ми також враховуємо наявність обов’язкової поземної частини, місця для хресного ходу і розміщення великої кількості короткочасних візитерів для освячення букетів або пасок в дні великих релігійних свят.

З облаштуванням території пов’язані певні труднощі в адаптації готового проекту храму до умов конкретної земельної ділянки. Зазвичай сакральні споруди розміщують у жвавих місцях, у яких прокладені системами комунікацій: газопровід, каналізація, телефонні кабелі, високовольтні лінії. В результаті з 100 кв.м. ділянки до 60% може перебувати під обмеженнями в будівництві.

При проектуванні будівництва церкви фахівці зобов’язані враховувати орієнтацію будівлі по сторонах світу: для християнських храмів вівтар повинен знаходитися від сходу, фасад синагоги звернений до Єрусалиму, в мечеті михраб вказує на Мекку. Тому просто завантажити проект каплиці і почати будівництво – не вийде. Будь-які ескізні напрацювання доводиться доопрацьовувати з прив’язкою до місцевості.

Особливості проектування християнських церков різних конфесій

В Україні велика частина віруючих – християни, тому фірма Карпати Буд Каркас в основному отримує замовлення на проектування дерев’яних церков та каплиць. Ми накопичили чималий досвід в облаштуванні правильної будівлі для богослужінь.

Проект католицької церкви обов’язково враховує відкриту вівтарну зону, нішу для зберігання Святих дарів, облаштування пресвіторія, будівництв високого амвону і кафедри за ним. Також необхідні: купіль і чаша для святої води біля входу, сповідальні, лавки для прихожан і свічкова лавка. Двоповерхова будівля дозволить розмістити на хорах місце для органіста і хору, а також дзвіницю.

Проекти православних храмів передбачають облаштування вівтарної частини, прихованої іконостасом, пресвіторій з амвоном, розміщення прихожан в центральному і бічних нефах, боковий вівтар, хори, свічкову лавку. Дзвіниця може бути частиною будівлі або ж побудована окремо.

За бажанням замовника адміністративні приміщення, трапезна і господарські приміщення можуть бути розташовані в підвалі або в окремій будівлі.

Кількість куполів в основному залежить від габаритів споруди. Ескіз і ретельне опрацювання архітектурної, конструктивної та інженерних частин проекту храму архітектори Карпати Буд Каркас узгоджують з настоятелем та церковною громадою.