Теплий монтаж вікон

Кожна людина намагається зробити свою оселю затишнішою, теплішою та економічнішою. Питання високої енергоефективності є важливим, бо тепловтрати через вікна досить значні, тож, затрати на опалення будуть теж відчутні.

Якість віконних блоків та коректне їх монтування значно знизять теплові втрати. Основну увагу при встановленні конструкції, необхідно приділити монтажним роботам, оскільки, в більшості випадків, сам віконний матеріал сертифікований та виготовлений за всіма вимогами ДСТУ.

Чим цікавий теплий монтаж вікон

При традиційних монтажних роботах, через деякий час, піна має здатність до втрати еластичності та викришування, що призводить до утворення містків холоду. Цю проблему вирішила бельгійська компанія Soudal. Простий, але дієвий принцип теплого встановлення полягає в максимальній термоізоляції стиків віконного блоку зі стіною будинку. Стики є тришаровими:

  • паронепроникна стрічка (червона), вологозахист
  • термоізолюючий шар
  • паропроникна (біла) стрічка, не дає волозі збиратися (вентилює)

Даний метод встановлення віконної конструкції є максимально ефективним, тому що, шов захищений від вологи та дій навколишнього середовища. Будучи сухим, він зберігає свої ізоляційні якості.

Як здійснюється теплий монтаж

Віконний отвір повинен бути рівним та міцним. У традиційному будівництві (цегла, газоблок) всі нерівності поверхні ґрунтують та вирівнюють сумішшю для кладки. У випадку каркасного домобудівництва, цей етап не потрібен.

Стрічковим герметиком необхідно обклеїти раму, паронепроникним (червоним) з внутрішнього боку, паропроникним (білим) з зовнішньої сторони, залишаючи кутову складку/ «вухо». Після цього встановлюють саме вікно, виставляючи горизонталь/вертикаль, розклинюють його дерев’яними чи пластиковими кубиками. Проводиться закріплення блоку монтажними пластинами/анкерами або дюбелями, в залежності від конкретної ситуації.

Зовнішня герметизація виконують паропроникною (білою) стрічкою. Її прикріплюють на стіну під віконною рамою знадвору. Наступний етап – заповнення швів поліуретановою піною. Добре запінений шов еластичним матеріалом виконує роль компенсатора, який поглинає навантаження та тиск рами на стіну при зміні/перепаді температурних умов. Надлишок вспіненого поліуретану зрізують будівельним/канцелярським ножем не пошкодивши стрічку.

На вибір поліуретанового наповнювача впливає кліматична зона та особливості конструктивних умов (для наднизьких/надвисоких температур, з низьким рівнем розширення, еластична, тощо).

Для внутрішньої герметизації використовують червону (паронепроникну) стрічку. Вона захищає шов від намокання (водяна пара, волога) з середини приміщення. При необхідності додатково герметизують місця механічного кріплення клеєм-герметиком.

  • висока теплоізоляція
  • довгий строк експлуатації вікон
  • зменшується звукопроникність
  • відсутність містків холоду
  • нормальний рівень вологості в кімнаті

 

Теплий монтаж в Івано-Франківську, Львові, Тернополі, Чернівцях, Ужгороді

Компанія КарпатибудКаркас турбується про тепло та затишок будинку, тому, з 2017 року було прийняте рішення про реалізацію цієї технології у всіх власних проектах. Компанія використовує тільки сертифіковану продукцію соудал (піни для заповнення, герметики, ґрунтові суміші), що робить житло ще комфортнішим.