Будівництво церкви в Харкові

Канадську технологію, таку популярну в багатьох країнах, можна сміливо назвати універсальною. Вона дозволяє в лічені місяці звести практично будь-який вид будівлі – від дачного будиночка до спортивного комплексу. У Європі та США нерідко можна побачити школи, ресторани, супермаркети і готелі, побудовані за канадською технологією.

У нашій країні каркасно-щитові будинки поки що не настільки поширені, але серед них також зустрічаються різноманітні види будівель. Наприклад, широкою популярністю в багатьох українських містах користуються церкви і храми, зведені за цією технологією.

Каркасна церква за канадською технологією

Церква, збудована за канадською технологією, має масу переваг, характерних для будь-якого каркасного будинку. Основною особливістю, яка зацікавлює забудовників, є співвідношення ціни і якості. Вартість деревини невисока в порівнянні з цінами на інші будівельні матеріали, а зручністю та зовнішньою привабливістю такий храм не поступається будь-якому іншому.

Сам процес будівництва також має ряд переваг:

• простота конструкції, що не вимагає використання великої будівельної техніки;

• стислі терміни втілення проекту (на зведення церкви в середньому йде не більше 4 місяців);

• відносно невелика вага деревини, що дозволяє побудувати каркасний храм на піщаному грунті.

Будівництво храму у Харкові

Цей проект, втілений в життя командою “КарпатиБудКаркас” на Харківщині, не є принципово новим. Фахівці компанії вже мають досвід зведення такої ж церкви в Полтавській області. Загальна площа будівлі становить 122 м², з них 17 – належать хорам. Висота будівлі до купола досягає 11,2 м.

Робота зі зведення храму починається з зведення фундаменту і доставки будівельних матеріалів. Основним з них є екологічно чиста деревина, вирощена в лісах Прикарпаття. Вона неодмінно обробляється спеціальним протипожежним і біозахисним розчином, а також перевіряється на вологість, яка не повинна перевищувати 20%. Що ж стосується фундаменту – для будівель таких габаритів потрібен повноцінний фундамент. Для скорочення витрат тепла армована плита фундаменту утеплюється шаром пінополістиролу.

Далі настає черга зведення каркасу з дерев’яного брусу 145 × 45мм, обробленого таким же розчином, як і всі дерев’яні частини майбутнього храму. Про це нескладно здогадатися завдяки характерному кольору, який утворюється після обробки деревини. Наступним кроком є ​​обшивка стін ОСБ-плитами і монтаж купола, після чого стіни утеплюються мінеральною ватою, вставляються вікна і двері. Після того, як фасад будівлі був оздоблений фальшбрусом, прийшла пора взятися за внутрішні роботи – вони включили в себе проведення комунікацій і оздоблення стін вагонкою.

На цьому будівельні роботи були повністю закінчені. Зазвичай на зведення церкви відводиться близько 4 місяців, але досвідчена команда компанії Карпати Буд Каркас уклалася в 3,5 місяці. Новий храм готовий прийняти своїх прихожан.

pasport

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?

  • як отримати
  • скільки коштує
  • які документи необхідні
Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдте у БЕЗКОШТОВНОМУ чек-листі по підготовці до будівництва

Завантажити