Дерев’яна альтанка
Сьогодні багато власників приватних будинків стараються як можна ретельніше улаштувати свій побут, щоб прийшовши додому дістати можливість по-справжньому відпочити і розслабитися. У більшості дворів можна побачити різнопланові альтанки, виконані з різних матеріалів і в різному стилі, які дають можливість зібратися з сім’єю за вечерею, зустрітися з друзями за приємною бесідою, насолодитися природою, читанням. А ще до цього варто додати можливість приготувати тости, шашлики, гриль, барбекю.
Як побудувати альтанку з дерева
Альтанки в Україні розташовуються не лише в приватному секторі, але і на території готельних комплексів, закритих коттеджних селищ, біля кафе, ресторанів. У них можна приємно провести час в дружній компанії, захистившись від дощу, вітру і сонця. Матеріалом для виготовлення споруди можуть виступати метал, цегла, але, найбільш популярним є дерево. Це екологічний матеріал, який не нагрівається і відрізняється естетичним зовнішнім виглядом. Спеціальна обробка робить її міцною і довговічною.
Зробити дерев’яну альтанку можна своїми руками, без залучення фахівців. Але оптимальний варіант – звернення в будівельну компанію, де допоможуть скласти і реалізувати проект будь-якої складності залежно від призначення:
- Спочатку необхідно визначитися з призначенням альтанки. Для прийому гостей, проведення родинних свят і дитячих спектаклів необхідна простора конструкція, без кутів і виступів, розташована на рівному майданчику. Якщо споруда потрібна для самоти, медитації, читання книг – досить невеликого компактного майданчика у віддаленому кутку двору. Якщо ж в альтанці планується обладнати зону для барбекю або мангала, необхідно врахувати, в яку сторону частіше дме вітер, а також передбачити можливість підведення води і стоку.
- Розмір і форма – важливі моменти при будівництві альтанки. Вони упираються в можливості земельної ділянки і передбачувану для розміщення кількість чоловік.
- Відносно стилю, необхідно витримати єдину стилістику з вже готовими спорудами. Якщо у дворі вже стоїть каркасний будинок, варто дану технологію застосувати і для будівництва альтанки.
Яку можна купити альтанку у Вінниці
Жителі Вінниці, як і інших регіонів України, можуть замовити альтанку залежно від потреб сім’ї і переваг:
- Любителі чаювань можуть замовити павільйон, виконаний в романтичному стилі, неодмінним атрибутом якого є дерев’яний круглий стіл по центру.
- Прибічники східного стилю для комфортних трапез на свіжому повітрі віддадуть перевагу улаштованому під навісом дастархан.
- Для проведення спектаклів і свят, варто побудувати велику альтанку, виділивши в ній місце для сцени.
- У альтанці біля басейну необхідно виділити зону для післяполудневого відпочинку.
- Любителям шашликів і барбекю не перешкодить простора споруда у вигляді тераси на бетонній подушці, де будуть встановлені піч, мангал, витяжка, робоча поверхня, мийка. Вартість альтанки такого типу буде істотно вища за звичайну споруду із столом і лавками.
Альтанка з барбекю в р. Ладижин, Вінницька область
У компанію “Карпати Буд Каркас” звернувся замовник з проханням побудувати на приватній території у Вінницької області дерев’яну альтанку під ключ великого розміру. Як основа для альтанки був використаний свайний фундамент, на якому розташувалися дерев’яні бруси, згодом покриті дошкою для підлоги.

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?
- як отримати
- скільки коштує
- які документи необхідні