Як вибрати гарний проект будинку: корисні рекомендації

Будівництво житла – це відповідальне рішення, яке потребує грамотної підготовки. Слід заздалегідь продумати всі деталі, для чого й потрібен план будівлі. Саме від нього залежатиме, наскільки надійним та комфортним буде житло. Знаючи всі нюанси, можна порахувати бюджет та термін зведення.

Які бувають види проектів

У процесі спорудження житла постає багато питань, розібратися з якими може лише досвідчений фахівець. Проектування дозволяє підійти до робіт комплексно. Гарні проекти заміських будівель бувають двох видів:

 • типові;
 • індивідуальні.

Типові проекти одноповерхових та двоповерхових споруд – це готові будівельні рішення. За такими планами будинки вже будували кілька разів. Такі креслення доступні за ціною та підходять більшості замовників. Потрібно лише провести дослідження ґрунту та адаптувати планування під особливості ландшафту. Красиві сучасні будівлі та їх проекти розробляються за індивідуальним замовленням. Архітектор враховує всі побажання клієнта та розробляє план житла, який підходить для конкретної родини. Варто знати, що такий план коштуватиме значно дорожче за готовий, до того ж потрібно більше часу для підготовки документації.

Як розробити красиві проекти будинків та котеджів

Кожен будинок повинен відповідати наступним характеристикам:

 • тривалий термін служби;
 • надійність та міцність;
 • безпека;
 • комфортні умови проживання для всіх мешканців;
 • можливість внесення змін до планування та інтер’єру.

Будь-яке будівництво починається з досліджень на вибраній земельній ділянці. Досліджуються ґрунт, ландшафт та глибина залягання підземних вод. Відмова від цього етапу будівництва може призвести до швидкого руйнування будівлі.

Дуже важливо правильно підібрати основний будівельний матеріал. Наприклад, будівля з цегли відрізняється міцністю та довговічністю, але саме будівництво триває кілька років і потребує значного капіталовкладення. Також популярне житло з газобетону. Такий котедж зводиться швидше, але має ряд недоліків, включаючи низькі теплоізоляційні властивості, крихкість матеріалів та високий шанс виникнення тріщин у стінах. Останнім часом гарні проекти споруд з терасою чи мансардою розробляються на основі каркасної технології будівництва.

Найкрасивіші планування котеджів також мають враховувати розміщення будівлі відповідно до сторін світу. Ідеальний варіант – північно-східна сторона ділянки. Кімнати, призначені для відпочинку, краще розміщувати з виглядом на гарний краєвид або сад.

Технологія будівництва

Каркасне будівництво вже багато років практикується в країнах Європи та Америки. Ця технологія дозволяє побудувати міцний та комфортний будинок усього за кілька місяців. В основі такого житла – дерев’яний каркас. В Україні поширена думка, що така конструкція ненадійна, але, як показує практика, каркасний будинок здатний витримати навіть землетрус інтенсивністю 8 балів. Швидкість зведення вражає.

В цьому переконалися наші клієнти з села Старі Безрадичі Обухівського району, що на Київщині. Замовники хотіли звести невелике літнє житло, але довго не могли визначитися з кресленнями будівлі. Ми запропонували проект “Смарт” площею 25 м кв., і він виявився бездоганним варіантом. Не треба було вносити жодних змін, адже план враховував усі побажання клієнтів. Споруду було виконано у комплектації “Під ключ”. Переваги каркасного будівництва:

 1. Доступна ціна. Заощаджувати тут можна майже на всьому – фундаменті, матеріалах, техніці та монтажних роботах.
 2. Швидкість будівництва. Бригада з 3-5 осіб здатна збудувати житло за 1-2 місяці. Роботи можна виконувати будь-якої пори року.
 3. Економія на опаленні. Каркасні споруди дуже теплі завдяки щільності стін та з’єднань, до того ж тут використовуються якісні утеплювачі.

Проекти красивих дерев’яних будівель, побудованих за каркасною технологією, часто вражають своїм дизайном. Легка технологія будівництва дозволяє реалізувати будь-які творчі ідеї та побажання.

Де замовити проект будинку

Шукаєте ідеальний варіант зручного будинку з терасою? Наші споруди – це:

 • гарний зовнішній вигляд;
 • практичні рішення;
 • продумане планування;
 • доступна ціна.

Наразі ми будуємо тільки за каркасною або модульною технологіями, але розробляємо креслення для будь-яких споруд. У нас на сайті можна знайти планування з мансардою та гаражем, а також планування до 100 м кв. Все ще сумніваєтеся? Перегляньте фото збудованих будівель і ми гарантуємо, що ви знайдете ідеальний для себе варіант. Наші фахівці завжди на зв’язку та проконсультують щодо будь-якого питання.

pasport

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?

 • як отримати
 • скільки коштує
 • які документи необхідні
Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдте у БЕЗКОШТОВНОМУ чек-листі по підготовці до будівництва

Завантажити