Як утеплити будинок

При ознайомленні з канадською технологією будівництва у забудовників виникають такі запитання:

 • як утеплити дерев’яний будинок;
 • чи можна зробити це самостійно, або ж краще довірити роботу будівельникам;
 • чим утеплити будинок зовні.

Щоб прийняте рішення було правильним, слід ознайомитися з властивостями різних теплоізоляційних матеріалів, представлених на сучасному будівельному ринку, з урахуванням правил, на які слід спиратися при їх виборі.

Необхідні властивості утеплювача для каркасної споруди

Щоб ізоляція поверхонь канадського будинку була якісною, утеплювачі повинні мати такі особливості:

 • Невисоку теплопровідність. Низький коефіцієнт вказує на те, що матеріал здатний пропустити невелику кількість тепла. При цьому пізньої осені та взимку приміщення не буде швидко охолоджуватися, а в теплу пору року нагріватися, що дозволить заощадити на обігріві та охолодженні. Вибираючи утеплювач, слід брати до уваги коефіцієнт теплопровідності при застосуванні виробу в певних умовах.
 • Пожежну безпеку – здатність виробу витримувати вплив високих температур, не запалюючись і не змінюючи структуру. За ступенем горючості матеріали поділяються на групи. НГ (негорючі) – найкраща, коли потрібно утеплити споруду каркасного типу.
 • Водопоглинання. Визначається як співвідношення кількості води, поглиненої утеплювачем, до маси матеріалу. Злегка вологий виріб більш здатний до хорошого проведення тепла, ніж повітря, тому добре, щоб така величина була невеликою. Якщо матеріал буде занадто мокрим, при заморозках він здатний втратити значущі функції.
 • Усадку. Щоб при утепленні стін будинку не з’явилася просадка матеріалу, дана величина повинна бути невисокою, щоб уникнути виникнення містків холоду, що тягнуть за собою збільшення тепловтрат.
 • Екологічність. Утеплити каркасний будинок потрібно з усіх боків, тому необхідно бути впевненим у якості утеплювача та в тому, що він не почне виділяти отруйні речовини і не створюватиме негативний вплив на мешканців.

Як утеплити приватний будинок

Утеплення дерев’яного будинку вимагає використання певних матеріалів. На відміну від споруд з цегли та блоків, тут не можна використовувати пінопласт і його похідні, застосування яких викликає герметизацію конструкцій і перешкоджає пропускання пари.

Вивчаючи питання, як правильно утеплити будинок, виконаний за канадською технологією, зовні, необхідно знати, що паропроникність обраного утеплювача повинна бути не меншою, ніж у деревини, використаної для зведення каркаса. В даному випадку підходять різні наповнювачі, такі як мінеральна вата й інноваційний тепломісткий Isover.

Як правильно утеплити будинок з дерева? Зробити це своїми руками нескладно, головне – дотримуватись технології. Але завжди краще звернутися за допомогою до фахівців, які постійно займаються цим питанням і знають всі нюанси правильного укладання матеріалу, які можна дізнатися з нашого відео про те, як утеплити будинок.

Скільки коштує утеплити будинок

При замовленні будівництва каркасного будинку під ключ вартість утеплення одразу ж включається в кошторис. При цьому ціна утеплення будівель розраховується, зважаючи на такі фактори:

 • вартість теплоізоляційного матеріалу;
 • робота будівельників залежно від загальної площі приміщення.

До утеплення будь-якої будівлі слід підходити відповідально, тому ні на матеріалі, ні на кваліфікованих будівельниках економити не варто, адже вони значно впливають на те, настільки теплим і затишним будинок буде при експлуатації.

pasport

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?

 • як отримати
 • скільки коштує
 • які документи необхідні
Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдте у БЕЗКОШТОВНОМУ чек-листі по підготовці до будівництва

Завантажити