З чого будувати будинок

По якій технології краще побудувати власний будинок? Який матеріал для стін варто вибрати? З чого будують будинки в Україні? Який утеплювач і в якому обсязі купити для того, щоб будинок був по-справжньому теплим? Де будувати житло? На якій відстані можна будувати будинок? Ці питання хвилюють більшість сімей, які вирішили обзавестися власним будинком. Спробуємо відповісти на запитання, які часто чуємо від наших потенційних клієнтів. Також готові надати індивідуальні безкоштовні консультації.

Які будинки можна будувати

В Україні можна зводити будівлі з будь-яких будівельних матеріалів. Який будинок краще будувати – питання неоднозначне і будь-яка відповідь на нього буде досить суб’єктивна. Вирішуючи, з чого правильно будувати будинок, кожен для себе може вибрати все, що забажає, виходячи з власних уподобань і матеріальних можливостей сім’ї. У свою чергу, ми вважаємо, що найбільш об’єктивним показником при виборі матеріалу для зовнішніх стін є властивість даного матеріалу утримувати тепло всередині будинку і не випускати його назовні. У будівельній теплофізиці даний процес називається коефіцієнтом опору теплопередачі.

В Україні в 2016 році було оновлено, а в 2017 році вступив в силу ДБН В.2.6-31:2016 «Теплова ізоляція будівель», де були прописані мінімально допустимі значення коефіцієнта опору теплопередачі для різного роду огороджувальних конструкцій: зовнішніх стін, міжповерхових перекриттів, вікон, дверей, мансарди. Для першої кліматичної зони показник мінімально допустимого значення коефіцієнта опору теплопередачі для зовнішніх стін становить 3,3 м2К/Вт. В якості прикладу розглянемо традиційні, найпопулярніші зараз в Україні технології будівництва та матеріали, з яких зараз будуються наші будинки.

Цегла: якщо ми доутепляєм цегляну кладку завтовшки 250 мм. листами традиційного пінопласту завтовшки 13 мм, то коефіцієнт опору теплопередачі складатиме 3,71 м2К/Вт. Зверніть увагу – не 10 см, не 5 см, як іноді утеплюють будинки, а саме 13 см. дають хороший показник із перевищенням від мінімально допустимого.

Газоблок: традиційний матеріал, який досить часто зустрічається на будівельних ділянках по всій території України. Товщина газоблоку становить 14 см. Якщо ми не робимо ніякого додаткового утеплення, то коефіцієнт опору теплопередачі такої стіни становитиме всього 3,5 м2К/Вт. Є багато людей, які вважають, що газоблок сам по собі є досить теплим матеріалом і не вимагає додаткового утеплення. Якщо такий будинок не утеплити, це буде мінімальним перевищенням наших нормативних показників. Тобто, утеплення газоблоку має бути обов’язковим!

Каркасна стіна: якщо ми беремо стандартну каркасну стіну з утепленням мінеральною ватою 200 мм, то коефіцієнт опору теплопередачі такої конструкції складатиме 4,25 м2К/Вт. Це досить серйозне перевищення наших українських нормативів. Додаткового фасадного доутеплення такі стіни не вимагають! Даною інформацією можна керуватися, вибираючи, з чого побудувати житло

 • з газобетону;
 • з блоків;
 • з бруса.

Де взяти проекти для будівництва будинків

Не маючи певних знань, самостійно створити проект неможливо, тому замовникам доводиться вдаватися до сторонньої допомоги. На деяких сайтах в мережі інтернет пропонується завантажити безкоштовно креслення. Але, чи варто так робити? Завантажити креслення можна, але, ніхто в такому випадку не дає гарантію, що вони правильні і пояснення з розрахунками до них достовірні. Добре, якщо вам пощастить. А якщо ні – це спричинить за собою додаткові вкладення фінансів або безпосередньо в момент зведення будинку (або пізніше, в період експлуатації). До того ж, при будівництві житла важливо враховувати особливості ділянки під забудову, регіон. Можливо, є необхідність застосувати інший тип фундаменту або внести в проект інші зміни.

Вирішили побудувати одноповерховий або двоповерховий будинок? Різнопланові проекти житла можна знайти на сайті нашої компанії. Всі вони розроблені архітекторами згідно з нормами (ДСН), тому про якість і довговічності будівель турбуватися не доведеться. При необхідності, проект може бути розроблений і в індивідуальному порядку відповідно до побажань членів сім’ї. У скільки обходиться створення проекту? Ринкова вартість становить 70-80 грн. за м2. Ці цифри необхідно помножити на загальну площу будівлі. Але, замовляючи в нашій компанії розробку проекту та будівництво споруди в комплексі, готові креслення клієнт отримує безкоштовно.

Будівництво дерев’яних будинків в Україні

Наскільки доцільно побудувати будинок своїми руками? Не будучи фахівцем в даній сфері, цього робити не варто. На процес піде досить багато часу і немає гарантії, що результат вийде якісним. Найбільш правильний варіант – звернутися в будівельну компанію, співробітники якої зводять дерев’яні будинки під ключ швидко та за адекватними цінами. Енергоефективні дерев’яні житлові будинки – один з напрямків діяльності нашої компанії. Ми будуємо маленькі і великі приватні будинки, комерційні будівлі з різних матеріалів – всі питання заздалегідь обговорюються з замовником.

На нашому каналі в YouTube можна подивитися відео, як будують будинки за каркасною технологією наші співробітники. Подивитися об’єкти можна і безпосередньо на будмайданчику, куди ми запрошуємо бажаючих побачити, як відбувається процес будівництва. Також для вас ми підготували серію безкоштовних вебінарів, де будуть обговорюватися питання:

 • вибору матеріалу для зовнішніх стін і утеплювача;
 • вибору і правильного монтажу вікон;
 • якою має бути в сучасному будинку вентиляція;
 • яку вибрати систему опалення;
 • які документи необхідні для оформлення будівництва;
 • як ввести будинок в експлуатацію;
 • скільки коштує будівництво, і багато інших.

Зареєструватися на вебінар можна за посиланням: https://wep.wf/3ibwop.

pasport

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?

 • як отримати
 • скільки коштує
 • які документи необхідні
Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдте у БЕЗКОШТОВНОМУ чек-листі по підготовці до будівництва

Завантажити