Документи на будівництво будинку

На перший погляд може здатися, що будівництво каркасного будинку – проста справа, достатньо лише визначитися, як він буде виглядати, розрахувати необхідну кількість матеріалу і – можна приступати до роботи. Але, зайнявшись цим питанням більш детально, забудовник стикається з різними проблемами, наприклад, із необхідністю отримати документи для початку будівництва.

Початок будівництва: проблеми та рішення

Перш, ніж звести будинок на обраній ділянці, слід оформити документи для дозволу на будівництво на даній території. При цьому до уваги беруться не тільки житловий будинок з архітектурним стилем, кількість поверхів та площа, а й розташовані поруч господарські будівлі. Тому, перш, ніж приступити до робіт, необхідно дізнатися, які документи, необхідні для будівництва будинку, слід зібрати і ознайомитися з основними вимогами до проектування і будівництва житлового будинку. Все це можна зробити самостійно або, щоб уникнути зайвих проблем, звернутися за допомогою до наших фахівців, які знають перелік документів на будівництво, які попередньо необхідно буде зібрати.

Які документацію слід зібрати для спорудження будинку

Якщо ділянка землі є приватною власністю, це ще не означає, що на ній можна безперешкодно звести житлову споруду. Будь-яка земельна територія має певне цільове призначення, яка в процесі розробки проекту відведення визначається державними структурами. Щоб отримати дозвіл на зведення будинку, вона повинна мати таке призначення: «Для зведення та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд». До початку робіт необхідно зібрати і містобудівні дозволи на будівництво споруди на своїй ділянці. Дана інформація є досить важливою, так як якщо ділянка розташована в санітарно-захисній або охоронній зоні, будівництво неможливе.

Геодезична зйомка надасть необхідну інформацію щодо рельєфу території, інженерних споруд і допоможе визначити чіткі параметри забудови. Щоб замовити будівельний паспорт, в місцевий уповноважений орган містобудування та архітектури слід подати документи, серед яких і ескіз майбутньої забудови. На підставі будівельного паспорту визначається комплекс вимог щодо будівництва житлового будинку, а також подається повідомлення на початок виконання будівельних робіт. Спорудження житлової будівлі без такого повідомлення може спричинити за собою неприємності, так як буде незаконним. Тільки отримавши даний документ, можна приступати до зведення будинку.

Як отримати документи для побудови приватного будинку

Підготовка всіх необхідних дозволів на приватне будівництво – заняття клопітке, так як потрібно обійти не одну інстанцію, щоб зібрати всі необхідні папери. Некомпетентність в певних питаннях може затягнути процес на тривалий час, тому варто звернутися до професіоналів, які підкажуть, які документи для будівництва будинку необхідно зібрати, як правильно заповнити заяву і т.д .. Зібрані дозволи для початку зведення будинку є своєрідною запорукою, що житло буде побудовано на законних підставах і згодом у забудовника не виникне проблем з містобудівними органами.


Не знаєте, з чого почати будівництво? У вас в голові багато питань про те, які потрібно зібрати документи і отримати дозволи? Не пропустіть можливість отримати безкоштовну консультацію від спеціаліста, за плечима якого сотні розроблених проектів.


Кубієвич Юрій - архітектор
Кубієвич Юрій – архітектор
pasport

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?

  • як отримати
  • скільки коштує
  • які документи необхідні
Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдте у БЕЗКОШТОВНОМУ чек-листі по підготовці до будівництва

Завантажити