Наскільки Ваш будинок енергоефективний

Стандарти Євросоюзу вимагають від будівельників в найближчому майбутньому будівництва виключно енергоефективних будинків з нульовими енерговитратами. Для українців питання економії електроенергії та опалення також актуальні, і результати проведеного теплового аудиту стандартних багатоповерхових будівель споруди кінця ХХ століття невтішні – занадто високі тепловтрати і невиправдано великі витрати на підвищення рівня теплоізоляції.

Енергоефективні споруди – стандарти

Вищий рівень економічності об’єктів нерухомості – пасивні будинки з мінімальним рівнем енергоспоживання: менше 15 кВт / м² в рік.

Прийняті в Україні норми коефіцієнту опору теплолопередачі огороджувальних конструкцій становлять:

  • R = 3,3м² / КВт – для 1 кліматичної зони: північний схід України, Центр, Прикарпаття
  • R = 2,8м² / КВт – для кліматичної зони: південь України, Закарпаття, Запорізька область.

Цим вимогам повною мірою відповідають каркасні будівлі, зведені за канадською технологією із утепленням мінватою.

Проектування енергоефективних будинків

Архітектори Карпати Буд Каркас розробляють проекти енергоефективних будинків з надзвичайно низьким коефіцієнтом теплопровідності 0,04 т / (м-К). По суті, дерев’яна будівля з утеплювачем з базальтової мінеральної вати є термосом, який зберігає тепло всередині приміщень.

Канадська каркасна стіна завтовшки в 15 см. дорівнює за ступенем теплоізоляції цегляній шириною в півтора метри.

Енергоефективні каркасні будинки будують в районах з екстремальними показниками холоду і вітру: вони морозостійкі і мають мінімальні містки холоду, в порівнянні з будівлями з цегли або блоків.

Енергозберігаючий будинок з точки зору архітектора, це:

  • мінімізація площі огороджувальних конструкцій, які допускають до 90% загального числа тепловтрат;
  • максимальне використання енергії землі, сонця і вітру для автономного енергопостачання будівлі;
  • установки системи вентиляції з рекуперацією: із вторинним використанням теплого повітря;
  • врахування сторін світу при розміщенні будівлі на майданчику: максимальний природний прогрів і освітлення в зимовий період плюс затінення сонячного боку в літній;
  • облаштування холодних і теплих зон: підвал, котельня і комора можуть обійтися мінімумом освітлення та обігріву.
Енергоефективний будинок: будівництво

Основні тепловтрати об’єктів нерухомості виникають внаслідок порушень будівельних стандартів і передбачених виробниками інноваційних будматеріалів технологічних рішень. Мінімальні щілини, точна підгонка дверних і віконних проємів, теплий монтаж енергозберігаючих склопакетів, утеплення стін і покрівлі призводить до загального підвищення потенційної експлуатаційної економності будівлі.

Найбільш ощадливий будинок

Для підвищення енергоефективності житлового будинку застосовують сучасні інноваційні технології. Установка печі-каміну з високим ККД перетворить дерев’яний будинок в енергоефективний класу А +: для опалення будинку площею до 150 м² досить одного автономного агрегату і розташування садиби не залежатиме від газифікації району. Економія витрат на опалення в будинку відбувається на основі простих законів термодинаміки: стіни, які акумулюють тепло дозволять швидко прогріти внутрішній простір і утримувати комфортну температуру протягом ночі при вимкненому каміні.

Економія електроенергії в будинку досягається шляхом установки доступних та зручних сонячних панелей, а також індивідуальних вітроустановок.

pasport

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?

  • як отримати
  • скільки коштує
  • які документи необхідні
Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдте у БЕЗКОШТОВНОМУ чек-листі по підготовці до будівництва

Завантажити