Який вибрати фундамент: ціна, терміни, надійність

Компанія Карпати Буд Каркас не тільки забезпечує повний комплекс будівельних робіт для каркасних будинків, а й проводить додаткові роботи по закладці фундаменту для інших проектів.

Які типи фундаменту ми робимо

Свайний фундамент. Кращий варіант для нестійких ґрунтів, пливунів або ділянок із близько розташованими грунтовими водами. Такий вид фундаменту незамінний для великогабаритних висотних конструкцій – свая витримує навантаження до 5 тонн.

Свайно-ростверковий фундамент. Армовані сваї заглиблюють в грунт нижче рівня промерзання і виступають на 20см. Верх свай, розташованих на відстані одна від одної до півтора метрів – це основа для ростверку – майбутньої опори будівлі. Армований ростверк – із заліза, дерева або бетону. Такий фундамент дозволяє рівномірно розподіляти вагу конструкції та направляти більшу частину ваги на грунтові шари, які не промерзають.

Стрічковий фундамент. Розрахунок витрати бетону тут невеликий. Зберігаючи свою однорідну форму та структуру залізобетонна стрічка закладається по периметру всієї будівлі і під несучі внутрішні стіни. Існують два типи стрічкового фундаменту:

  • дрібнозаглиблений стрічковий фундамент будівельники використовують для зведення легких будівель, до яких відносяться і будинки за канадською технологією – його глибина від 50 до 70 см;
  • заглиблений стрічковий фундамент використовують в будинках з підвалом або із цокольним поверхом; закладка здійснюється на 20см. нижче за рівень промерзання, отже, тут більша витрата бетону.

Плитний фундамент. Бетон використовується на такий тип фундаменту у великих кількостях, проте забудовник одночасно з фундаментом отримує готову основу для підлоги першого поверху. Монолітна залізобетонна плита закладається під всією площею майбутнього будинку.

Плитні фундаменти гарні для будь-яких, в тому числі нестійких ґрунтів і не залежать від рівня залягання грунтових вод. Традиційно використовуються для будівництва каркасних будинків в один-два поверхи без високого цоколя.

Вибір фундаменту

Найчастіше вибір фундаменту визначає сама природа. Забудовник повинен враховувати властивості грунту до проектування будинку, інакше є ризик руйнування конструкції. Наші фахівці проведуть аналіз грунту, глибини залягання ґрунтових вод і промерзання на місці майбутнього будівництва та запропонують оптимальний варіант фундаменту.

Основні типи ґрунтів в Україні:

  • Хрящуватий грунт: пісок + глина + щебінь. Досить міцний, водостійкий. Можна використовувати дрібнозаглиблений стрічковий фундамент.
  • Піщаний грунт. Вбирає воду і легко трамбується, з глибиною промерзання до 1м. Допустимі свайний або стрічковий фундамент.
  • Глинистий або торф’яний грун – із високим вмістом води, грунтові води високо розташовані, з глибиною промерзання до 1,5 м., Найкращий вибір – монолітна плита: надійний фундамент, вартість – висока. Бюджетний варіант – свайно-ростверковий.

Терміни облаштування фундаменту

Температура повітря для якісного фундаменту не повинна опускатися нижче + 5º. Розрахункові терміни застигання виглядають так; 30% міцності бетон набирає в першу добу, 50% – через 3 дні, 70% – через сім днів. Залежно від марки бетону, властивостей грунту, погодних умов, типу фундаменту і способу армування та опалубки час готовності варіюється від 2-х тижнів до півтора місяців.

Фундаменти для каркасних будинків

Каркасне будівництво відрізняються від традиційного легкістю конструкції, а це значить:

  • полегшений варіант фундаменту;
  • будь-яка конфігурація основи будинку – від прямокутника до овалу;
  • менша витрата бетону;
  • відсутність важкої техніки на будмайданчику;
  • швидкі терміни підготовки до монтажу каркасу будівлі.
pasport

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?

  • як отримати
  • скільки коштує
  • які документи необхідні
Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдте у БЕЗКОШТОВНОМУ чек-листі по підготовці до будівництва

Завантажити