Герметичність будинку – важливий аспект енергозбереження

Швидке будівництво споруд не виключає помилок, які можуть знижувати герметичність будівлі. Існує міф, що герметичні будинки шкідливі для здоров’я. Але при правильно організованій вентиляції та високій якості пасивних будівель споруда буде максимально енергоефективною. Вона буде мати правильний мікроклімат всередині приміщення, а також відсутність протягів, промерзання стін та “вікон, що плачуть” в опалювальний сезон.

Уже пройшов період, коли в моді були “дихаючі споруди”. Зараз ми прагнемо утеплювати стіни і дах, ставити металопластикові вікна, ізолювати фундамент будівлі. При забудові каркасним методом досягти ефективного теплового бар’єра і уникнути тепловтрат можна за рахунок якісного проклеювання швів, а також за допомогою чіткої підгонки каркаса, умілих рук будівельників і застосування інших сучасних технологій.

Що таке герметичність будинку

Герметизація – це здатність корпусу, а також його елементів і місць кріплення запобігати просочуванню зовнішнього і витоку внутрішнього повітря. Але щодо каркасників – це не означає 100% повітронепроникність. Щоб простіше було зрозуміти, що таке герметичне житло, можна умовно зібрати всі щілини і витоки в один об’єм. І цей об’єм не повинен перевищувати 1 дм. куб. Це й буде ідеальним показником. Чим менша повітровтрата, тим менше буде витрат на опалення. Найбільш важливими факторами, що визначають герметичність каркаса споруди, є:

 1. Якість будівництва, включаючи вибір матеріалів і увагу до деталей передової практики будівництва при складанні компонентів будівлі.
 2. Тип житла – його конструкція. При всіх інших однакових показниках, двоповерхові споруди пропускають більший об’єм, ніж одноповерхові.
 3. Використання або відсутність димоходів для опалювального обладнання.

Не варто забувати і про товщину шару утеплювача. У наших каркасних будівлях ми застосовуємо найкращий ізоляційний шар, щоб зробити споруди ще більш герметичними і непроникними. Також не потрібно забувати й про вікна та інші прозорі конструкції в будинку. Вони будуть або утримувати тепло, зберігаючи герметичність, або пропускати його, втрачаючи в енергоефективності.

Що включає в себе перевірка герметичності будинку

Тест на герметичність допомагає виявити, де житло втрачає зайве тепло. Компанії, які проводять оцінку, беруть до уваги кілька факторів і тестують захисну конструкцію:

 • дах;
 • стіни;
 • двері;
 • вікна;
 • підлогу.

Вивчення всіх параметрів в цілому допомагає знизити витрати на енергоносії в 5 разів. Крім основних ключових моментів, при тестуванні буде врахований ще один. Установка герметичних дверей для будівлі грає важливу роль у відсутності тепловтрат. Тому при виборі дверей цим параметрам важливо приділити більше уваги, особливо якщо ви хочете дійсно економити на рахунках.

3 етапи оцінки стану вашого будинку

Професіонали застосовують три послідовні етапи:

 1. Спочатку йде визначення загальної герметичності й стану конкретного житла. Важливо дізнатися, яка кількість втрат тепла в цілому.
 2. Якщо цей показник у нормі, тоді слід провести подальше обстеження і виявити ділянки, де споруда втрачає тепло, за допомогою інфрачервоного випромінювання.
 3. Візуалізація за допомогою диму вказує, де є візуально невидимі щілини.

Більшість будівельників енергоефективних будівель не роблять їх такими щільними, як поліетиленові пакети. Найчастіше в нових енергоефективних спорудах природна швидкість інфільтрації повітря становить від 0,8 до 2 одиниць повітрообміну в годину. В цих будинках вже досить середньої вентиляції, щоб відповідати поточним вимогам щодо якості повітря в приміщенні. Природний потік повітря в будівлю і з неї залежить від температури зовнішнього повітря та швидкості вітру.

Послуга Blower Door Test для перевірки якості будівництва

Мета проведення перевірки – це розрахунок і аналітика для оптимальних рішень при проектуванні й будівництві будівель. Тестування дозволяє:

 • уникнути подальших переробок;
 • перевірити свого забудовника на якість виконання роботи перед прийомом виконаного об’єкту;
 • а також проводиться з метою усунення недоліків конструкції.

Blower Door Test допомагає компаніям-забудовникам створювати ще якісніші споруди й енергоефективні будинки, а вам як клієнту отримати краще вирішення житлового питання. Суть тестування полягає в тому, щоб знайти і виявити слабкі місця. На звітах, отриманих в результаті досліджень, можна побачити повну картину й оцінити, які моменти варто підправити. Цей спосіб підходить як для нових споруд, так і для проектів, що пройшли термомодернізацію і не досягли бажаного ефекту. Завдяки тесту ви отримаєте оптимальне рішення ціна / якість для швидкого, а головне чіткого вирішення ситуації.

pasport

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?

 • як отримати
 • скільки коштує
 • які документи необхідні
Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдте у БЕЗКОШТОВНОМУ чек-листі по підготовці до будівництва

Завантажити