Утеплена шведська плита – чому варто вибирати

Правильний вибір типу фундаменту значно заощадить вам гроші. Так, замість поширених і більш дорогих матеріалів, можна використовувати утеплену шведську плиту – технологія, яка передбачає установку тепло-гідроізоляційних матеріалів (пінополістирол). Але справа не тільки в грошах, а й в якості, комфорті. Адже технологія утепленої шведської плити передбачає вбудовування необхідних для нормального життя комунікацій (труби для обігріву підлоги, водопостачання, каналізація) прямо в плиту. Даний тип фундаменту підходить під будь-який тип ґрунтів. Також в будинку, де є шведський фундамент, ви ніколи не замерзне.

«Шведський» фундамент VS «Фінський»

Технологія утепленої фінської плити передбачає використання плити з меншими розмірами. Вона міцна, добре утеплює. Її особливість полягає в тому, що такий фундамент є холодним контуром. Утеплювач вбудовують в фундаментну плиту і він розмежовує холодний контур плити від теплої підлоги першого поверху завдяки армованій стяжці. Тобто плиту заливають за один раз, що дуже заощаджує час будівництва. Але цей тип фундаменту значно дорожчий.

Технологія утепленої шведської плити має якісь подібності з фінською, але вона не вимагає стяжки підлоги, оскільки труби теплої підлоги монтують прямо в плиту фундаменту. За рахунок цього товщина плити значно менша. Тобто шведський фундамент є теплим контуром, а його плита заливається відразу. Незнімна утеплена опалубка захищає будинок від холоду при будь-якій температурі. Комунікації виводять з підлоги точно там, де це необхідно.

Утеплена шведська плита: переваги

  • Щоб побудувати цей тип фундаменту не потрібно шукати спеціальне обладнання
  • Шліфована поверхня УШП підходить для того, щоб зробити будь-яке підлогове покриття.
  • Значна економія коштів на електроенергію за рахунок системи теплоізоляції даної системи.
  • Установку фундаменту і проведення комунікацій роблять в ході всього однієї будівельної операції, що значно скорочує загальні терміни будівництва.
  • Основа під УШП не промерзає. Тобто, немає ризику, що виникне проблема з грунтами під час сильних морозів.

Технологія шведської утепленої плити

Для побудови шведського фундаменту спочатку потрібно зробити котлован. Його розмір повинен бути трошки більшим, ніж площа будинку. Потім основу заливають піском, який повинен відвести вологу. З цією ж метою роблять дренажні труби. Далі в основу фундаменту закладають інженерні комунікації і засипають всю основу котловану щебенем. Щодо монтажу фундаментної плити, то цей етап починається з установки основного шару теплоізоляції, потім укладають другий і так далі.

ВАЖЛИВО! Щоб шведська плита нормально працювала і морози для неї не були такими страшними, в першу чергу потрібно якісно встановити систему відведення грунтових вод (дренажна система). Не менш важливо правильно зробити непучиністим етап (подушка, яку заливають в основу фундаменту, з піску, щебеню). Якщо ж ці шари змішують, то їх потрібно розділити за допомогою геотекстилю.

Тобто, без допомоги професіоналів тут не обійтися! Але каркасний будинок, зроблений із використанням шведської плити, стане тим затишним куточком, де вам і вашим рідним буде комфортно і радісно жити!

pasport

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?

  • як отримати
  • скільки коштує
  • які документи необхідні
Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдте у БЕЗКОШТОВНОМУ чек-листі по підготовці до будівництва

Завантажити