Енергетичний паспорт будівлі

Постійне підвищення вартості на газ та електрику змушує населення самостійно вирішувати державні питання скорочення експлуатаційних витрат на утримання житла: утеплювати фасади, робити заміну дверей та замовляти “теплий монтаж вікон”, проводити додаткові заходи щодо теплоізоляції конструкцій. Однак найчастіше ці заходи проводяться хаотично, на дилетантському рівні, безсистемно. В результаті більшість українських міст «прикрашене» багатоповерхівками з різнокольоровими латками утеплення окремих квартир за допомогою токсичного пінополіуретану.

До того, як розпочати роботи по утепленню приміщень і каркасних будинків в цілому, необхідно провести цілий комплекс заходів: дослідження конструктиву споруди, виявлення тепловтрат і видача професійних рекомендацій по тепломодернізації об’єкта. Хворій будівлі потрібно поставити діагноз і виписати рецепт.

У нашій країні діє відразу кілька державних програм енергозбереження, спрямованих на скорочення споживання енергоресурсів, велика частина спрямована на підвищення енергоефективності будівель, які тільки вводяться в експлуатацію або побудованих в минулому столітті. Найбільшу популярність здобула програма «Теплий кредит 30/70», що дозволяє знизити витрати фізосіб і підприємств на утеплення споруд.

Класифікація будівель

З 23 липня 2018 року набрав чинності Закон України «Про енергетичну ефективність будівель» № 2118-VIII, який імплементує в нашій країні діючі норми Директиви Європарламенту та Ради ЄС 2010/21 / ЄС. Законом передбачено проведення теплоаудиту, сертифікація будівель і присвоєння їм класу енергоефективності житлового будинку або нежитлового об’єкту.

Поняття енергетичного паспорта об’єкту введено в Україні Державними будівельними нормами В.2.6-31. Основна мета документу – підтвердження відповідності теплових показників конструкції споруди вимогам нормативної документації та присвоєння їй відповідного класу.

Класифікація енергоефективності по ДБН В.2.6-3

Класи енергоефективності споруд Різниця в % розрахункового або фактичного значення питомих тепловтрат, q буд, від максимально допустимого значення,

Еmax, [(qбуд Еmax)/ Еmax,].100%

А – 50 та менше
B від – 49 до – 10
C від – 9 до 0
D від 1 до 25
E від  26 до 75
F 76  та більше

 

Клас енергоефективності будинку залежить від рівня споживання будівлею енергії

Відповідно до Закону, сертифікат (паспорт) енергоефективності – це електронний документ особливої форми, в якому вказані:

  • основні показники і клас енергоефекивності;
  • рекомендації щодо підвищення класу;
  • додаткові відомості про будівлю і окремs частини споруди.
pasport

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?

  • як отримати
  • скільки коштує
  • які документи необхідні
Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдте у БЕЗКОШТОВНОМУ чек-листі по підготовці до будівництва

Завантажити