Як побудувати одноповерховий каркасник: технологія, переваги, вигода

Канадська технологія дозволяє побудувати комфортний та міцний будинок за максимально короткий термін. При цьому таке житло коштує значно дешевше, ніж, наприклад, будівля з цегли. Цей метод будівництва вже багато років популярний в Європі та країнах Америки. В Україні канадська технологія лише починає розвиватись.

Особливості каркасного будівництва

Як можна зрозуміти з назви, каркасна технологія прийшла до нас із Канади. Як і в Україні, питання теплого житла там теж дуже важливе. При цьому майже 80% житлових споруд – каркасні. Основа будівлі – дерев’яний каркас. Вибір матеріалу для одноповерхового будинку-каркасника залежить від типу ґрунту, території, де буде зведено будинок, та індивідуальних потреб власника.

Як побудувати одноповерховий каркасник? Спочатку розробляється детальний проект одноповерхового каркасника. Важливо врахувати погоду, характерну для даного кліматичного поясу. Повна свобода у виборі архітектурних рішень дозволяє розробити проект житла 6 на 8 або 10 на 10 та оздобити його на свій смак. Наступний крок – заливка фундаменту. При цьому не потрібно чекати рік-два, щоб фундамент дав усадку. Потім майстри окремо створюють “кістяк” споруди та встановлюють його на фундамент. Загалом будівлю складають як конструктор.

Технологія будівництва

Компанія “КБК Україна” пропонує розробку проектів одноповерхових каркасників. Саме будівництво передбачає кілька етапів:

  1. Планування. На ділянці слід чітко визначити місце для будинку, тераси чи гаражу. Потрібно врахувати можливість розширення простору при потребі. Власник повинен розуміти, як все буде виглядати після завершення будівництва.
  2. Дренаж. Якщо ґрунт вологий або є скупчення великої кількості води, потрібно зробити осушення території.
  3. Заміри та огородження. Слід точно відзначити місце знаходження майбутнього фундаменту.

Фундамент для каркасного житла буває кількох видів:

  • стрічковий;
  • плитний;
  • пальовий.

Також є два методи обшивки:

  • каркасно-рамковий (класичний);
  • каркасно-щитовий.

В першому варіанті підготовка матеріалів та збирання споруди виконуються безпосередньо на будмайданчику. Цей метод не вимагає використання важкої техніки та є більш доступним, ніж другий варіант. При каркасно-щитовому методі будівля монтується за допомогою вже готових щитів, виготовлених у заводських умовах. Це дозволяє звести коробку з високою швидкістю, але в плані архітектури виникають обмеження.

Утеплення будинку

Будівництво будинків за каркасною технологією здійснюється за індивідуальними проектами. Вартість за 1 м2 буде залежати від площі, якості будівельних матеріалів та використовуваного утеплювача. Каркасний будинок має мінімальну товщину стін, при цьому теплоізоляція дуже хороша. Використовують наступні матеріали:

  • базальтову або мінеральну вату;
  • пінопласт;
  • пінополістирол.

Пінополістирол – екологічний та безпечний матеріал. Він стійкий до вологи та має хороші теплоізоляційні властивості. Спеціально оброблений пінополістирол не схильний до горіння, до того ж в таких будівлях не буває цвілі та грибка. Мінвата повинна добре тримати форму, в іншому випадку вона буде сповзати й утворювати порожнини. При використанні пінопласту щілини потрібно обов’язково герметизувати за допомогою монтажної піни. При утепленні мінватою або пінопластом обов’язкова пароізоляція, адже це допомагає вберегти утеплювач від намокання.

Легка конструкція не дає будівлі просідати, при цьому міцність каркасу вражає. Як показують дослідження, каркасні споруди стійкі до сильних шквальних вітрів та землетрусів.

Вигода та зручність каркасного будинку

Скільки коштує одноповерховий каркасник? Ціна буде залежати від багатьох факторів:

  • геологічних та геодезичних робіт;
  • вартості проекту;
  • складності конструкції;
  • залучення важкої техніки;
  • ціни будівельних матеріалів.

На вартість житла також впливає тип покрівлі. Наприклад, варіанти з плоским дахом вимагають дещо іншої технології будівництва. Перевагою каркасної будівлі є те, що будівельні роботи можуть проводитись у будь-який час року. Це аж ніяк не впливає на якість та довговічність житла. На ділянці працює бригада з кількох будівельників. Наприклад, один із наших клієнтів забажав зустрітись просто на будмайданчику в Чубинському.

Це було правильним рішенням, тому що ми змогли чітко зрозуміти, чого хоче клієнт. Проект одноповерхового гостьового будиночка площею 43 м. кв. був готовий вже за два тижні. Були враховані всі побажання замовника. Розробка проектів двоповерхових будівель площею 6 на 6 або 8 на 8 також не складає для нас труднощів. Популярність каркасних споруд зростає з кожним роком. Українці обирають варіанти, які б допомогли зекономити на експлуатації житла, особливо зимової пори. Важливо знати, що витрати на обігрів каркасного будинку значно менші, ніж на опалення цегляної чи кам’яної споруди.

pasport

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?

  • як отримати
  • скільки коштує
  • які документи необхідні
Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдте у БЕЗКОШТОВНОМУ чек-листі по підготовці до будівництва

Завантажити