Як вибрати та побудувати будинок барнхауз

Модульним будинком називається пересувна каркасна конструкція. Спочатку його творці надихнулися тенденцією використання будівельних вагончиків для робітників. Згодом проекти найкращих будинків почали зводити у стилі барнхауз, використовуючи дерев’яний каркас. Назва походить від англійського слова «barn», що означає «комора». Відмінними рисами архітектурного напрямку є простота будівель.

Переваги та сучасні тенденції

Такі споруди мають ряд переваг:

  • Екологічність завдяки використанню натуральних матеріалів.
  • Міцність та стійкість перед природними явищами.
  • Легкість установки вентиляції, сантехніки та опалення.
  • Це – енергоефективне житло.
  • Економність. Подібні будівлі дешевші за інші завдяки легкості каркасу, яка дозволяє використовувати полегшений фундамент, та відсутності потреби у важкій будівельній техніці.
  • Відсутність ймовірності того, що споруда дасть усадку.
  • Простота будівництва.

На даному етапі у Вишгородському районі Київської області побудували будинок за проектом “Шкло” у стилі барнхауз площею 82 м кв. Раніше ділянка була зайнята невеликим дачним будиночком, який демонтували. Каркасна модульна будівля служитиме будинком вихідного дня або дачею з перспективою використання для постійного проживання. Будівництво відбувається у комплектації «Каркас плюс».

Наш клієнт ухвалив рішення, завдяки якому вартість будівлі барнхауз знизилася. У фасадному оздобленні використовувався профнастил замість клік-фальца. Зекономлені кошти можуть піти на інженерні конструкції та внутрішнє оздоблення.

Етапи зведення

Будівництво барнхауза під ключ розділене на кілька етапів, які однаково потребують уваги та вкладення сил. Спочатку складається проект будівлі, а потім відбувається його узгодження та затвердження. В цей час враховуються всі побажання замовника, такі як розміри, планування та поверховість, а також стиль майбутньої споруди.

Надалі проводяться дослідницькі роботи з вивчення ґрунту на ділянці. Закладається стрічковий або стовпчастий фундамент. Для будівництва потрібно вибрати конструкцію каркасного житла. Наразі найпопулярнішими є каркасно-рамкова та каркасно-щитова конструкції. Будують такі споруди з дерев’яного бруса або металевих профілів. Бувають також СІП-будинки барнхауз зі свого роду сендвіч-панелями з відходів виробництва, але ми не використовуємо в будівництві СІП-панелі, оскільки вважаємо їх неекологічними. Після вибору конструкції відбувається безпосередньо будівництво будівлі барнхауз. Для цього встановлюються стикувальні планки всередині та зовні та будується кроквяна система даху. Це – несуча конструкція.

Далі приєднуються електричні комунікації. Проводка закладається в гофровану одношарову трубку, що знижує ризик займання електромережі. Потім проводяться оздоблювальні роботи в середині та зовні. В середині будівлі барнхауз проводиться теплоізоляція в несучих стінах, перекриттях та нижній частині.

Технологія будівництва

Житло барнхауз-стилю довго служить своїм господарям, тому варто ознайомитися з технологією його будівництва. Перший ряд укладається брусом із більшим перетином, ніж усі інші. Прикріпити його потрібно на анкера, а в кутах зафіксувати за допомогою металевих кутників. Далі монтуються вертикальні стійки каркасу. Вони кріпляться до першого ряду бруса з кутів. Пряма вертикальність перевіряється виском. Ці елементи варто встановлювати з урахуванням віконних та дверних отворів. Стійки запилюються, щоб вставити їх в обсадні дошки, до яких кріпляться коробки.

До вертикальних елементів під кутом кріпляться діагональні опори до готовності каркасу. Верхній брус кріпиться за допомогою металевих кутників. Якщо використовуються цвяхи, вони повинні бути забиті на 10 см. завглибшки. Коли каркас набуває форми,знімаються діагональні опори. В процесі монтажу балок перекриття брус спирається на верхню обв’язувальну конструкцію і кріпиться кутниками.

Сучасні проекти будівель барнхауз дозволяють зводити їх просто та швидко. Після ознайомлення читачів з технологією настала черга порадити їм звернутися до професіоналів. Компетентність виконавців робіт заощадить ваш час та кошти. Репутацію будівельної компанії підтверджують позитивні відгуки клієнтів.
pasport

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?

  • як отримати
  • скільки коштує
  • які документи необхідні
Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдте у БЕЗКОШТОВНОМУ чек-листі по підготовці до будівництва

Завантажити