Хай-тек будинки: що потрібно знати

Останніми роками особливу популярність здобув стиль high-tech. Якщо ще два десятиліття тому в моді були помпезні та розкішні споруди, то сьогодні клієнти хочуть побудувати одноповерховий будинок у стилі хай-тек, який відрізняється простими, строгими лініями та мінімальним дизайном.

Стиль хай-тек: основні характеристики

Архітектори, які стали першопрохідцями в будівництві будівель high-tech, мабуть, надихалися фантастичними романами минулих років. Сучасні котеджі – це неймовірні архітектурні форми, вільне планування та багато скла. При цьому це може бути одноповерхова приватна будівля чи просторе приміщення на кілька поверхів з додатковими господарськими спорудами. Хай-тек у перекладі з англійської означає “високі технології”. Ця архітектурна течія відома ще з 70-х років, але особливої популярності набула у 80-х і розвивається й досі. Основні характеристики:

  1. Прості форми та чіткі лінії. Якщо подивитися на проекти одноповерхових та двоповерхових котеджів, то можна помітити, що це переважно варіанти з плоским дахом, великими квадратними вікнами та відкритим плануванням.
  2. Багато світла. Зазвичай будинок хай-тек під ключ передбачає великі панорамні вікна і безліч джерел світла. Завдяки цьому з’являється ефект мерехтіння та відчуття просторого та світлого приміщення.
  3. Багато металу, скла та дзеркал. У поєднанні зі світлом виникає справді футуристичний ефект.

Будівлі у стилі хай-тек енергоефективні та високотехнологічні. Грамотне планування допомагає зробити таке житло не лише красивим, але й практичним та комфортним, а гарний дизайн сучасних споруд вражає своїми архітектурними формами та неординарними рішеннями.

Каркасна технологія в будівництві будинків high-tech

Стиль high-tech передбачає використання натуральних матеріалів – дерева та скла, тому дуже популярні саме каркасні котеджі хай-тек. Їх цінують за нестандартність та практичність. Якщо є бажання, можна замовити двоповерховий будинок із басейном або мансардою. В будівлі є все, потрібне для комфортного проживання. Основний плюс каркасної технології будівництва – швидкість. Бригада професійних будівельників може побудувати житло всього за кілька місяців. Основою будівлі є дерев’яний каркас. Він зводиться на фундаменті, про який слід подбати заздалегідь. Для одноповерхових приміщень підійде стрічковий або пальово-гвинтовий фундамент. Для двоповерхових котеджів знадобиться потужніша основа.

Після встановлення каркаса обшивають стіни. Утеплювачі встановлюються між зовнішнім та внутрішнім шарами обшивки. Дуже важливо, щоб теплоізоляційний матеріал був максимально якісним, адже від нього залежить функціонування всього будинку. Не варто використовувати дешеві китайські утеплювачі – вони мають короткий термін служби, до того ж такі матеріали можуть становити загрозу для здоров’я мешканців. Для обшивки стін використовують два методи:

  • каркасно-рамковий;
  • каркасно-щитовий.

Каркасно-рамковий коштує для замовника значно дешевше, але займає більше часу. Всі матеріали для будівництва готують на будмайданчику і спецтехніка для цього не потрібна, адже можна обійтися силами невеликої бригади. Каркасно-щитовий метод передбачає використання вже готових щитів, що виготовляються на заводі. Для їх доставки та встановлення на місце необхідні вантажівка і підйомний кран. Але швидкі терміни будівництва виправдовують фінансові витрати. Ціна котеджу хай-тек за каркасною технологією залежить від вибору методу обшивки стін.

Де замовити проекти будинків у стилі хай-тек

Як звести будинок high-tech? Останніми роками в моді самостійне будівництво. Але слід знати, що без практичних знань та навичок готове житло може стати великим розчаруванням. Одна помилка у розрахунках – і будівля стане практично непридатною для життя, тому краще звернутися до фахівців, які виконають роботу якісно та швидко.

Ми будуємо за каркасною та модульною технологіями. Також пропонуємо купити каркасний будинок за типовим чи індивідуальним проектом. Інтер’єр сучасного житла у стилі хай-тек робить акцент на фактуру та нестандартність архітектурних деталей. На першому місці стоять лаконічність, строгі форми та лінії, світло та простір. Якщо ви цікавитесь, як побудувати житло у стилі хай-тек, краще довірити цю справу професіоналам, адже така технологія потребує спеціальних вмінь та досвіду.

pasport

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?

  • як отримати
  • скільки коштує
  • які документи необхідні
Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдте у БЕЗКОШТОВНОМУ чек-листі по підготовці до будівництва

Завантажити