Як вибрати каркасний будинок з гаражем: корисні поради

Мрієте про власний будинок, де проводитимете час з сім’єю та займатиметесь улюбленим хобі? Гаражне приміщення для авто – саме те, що потрібно. Гараж захищає автомобіль від негативних погодних умов, до того ж тут можна зберігати необхідні інструменти та дачний інвентар. А каркасна технологія допоможе побудувати житло вашої мрії легко та швидко.

Каркасне будівництво: особливості технології

Канадська технологія будівництва відома у країнах Європи та Америки вже багато років. В Україні будівництво каркасних споруд лише починає розвиватися. Каркасна будівля зводиться на основі дерев’яного каркаса. Завдяки легкій конструкції така споруда не вимагає потужної основи – підійде пальово-гвинтовий або стрічковий фундамент. Для обшивки стін використовують плити на базі натуральної деревини або готові щити, зроблені на заводі. Канадські будівлі – це одноповерхові чи двоповерхові планування. Також популярні проекти каркасних споруд з гаражем. Переваги канадської технології:

 1. Довговічність. Будинок, збудований “на совість”, може простояти ціле століття.
 2. Екологічність. Дерев’яне житло “дихає”, що позитивно впливає на мікроклімат всередині приміщень.
 3. Гарна теплоізоляція. Дерево відмінно зберігає тепло, тому такі будівлі не бояться морозів, до того ж можна заощадити на опаленні.
 4. Швидкість будівництва. Каркасний будинок з гаражем під ключ професійна бригада монтажників може побудувати за 1-2 місяці. Роботи можна проводити будь-якої пори року.
 5. Можливість реалізувати різноманітні архітектурні рішення.

Ціна будівництва, як і довговічність житла, залежатиме від якості використаних матеріалів, виконаних робіт та типу проекту.

Типовий чи індивідуальний проект?

З вибору проекту розпочинається кожне будівництво. Це дозволяє чітко організувати перебіг робіт та розрахувати кількість матеріалів. Проекти поділяють на два види:

 • Типові. У цьому випадку житло не буде унікальним, але тут є інші плюси. Такий проект вже було реалізовано, тож є можливість побачити кінцевий результат. Наприклад, типові проекти з гаражем, розроблені з урахуванням раціонального використання земельної ділянки, підходять для замовників із середнім рівнем доходу та мають чітко визначену ціну.
 • Індивідуальні проекти енергоефективних споруд. Архітектор розробляє креслення з урахуванням потреб конкретної сім’ї. Будівля може мати нестандартну форму, а також є можливість використати унікальне оздоблення. Такі креслення розробляються довше і коштують дорожче, ніж типові.

Кожен із цих видів має свої переваги та мінуси. Вибір завжди за клієнтом.

Який гараж обрати?

Маючи своє житло, більшість власників хочуть обладнати місце для автомобіля. Насамперед слід визначитись, якою має бути споруда – від цього залежить ціна каркасної будівлі з гаражем. Паркінг може бути на одну чи дві машини, мати один чи два поверхи. З чого почати?

 1. Вибір місця. Зрозуміло, що найзручніше, якщо автогараж буде розташований на прибудинковій ділянці. Слід попередньо перевірити ґрунт, щоб уникнути постійного затоплення та подальшого руйнування будівлі.
 2. Розміри. Не варто орієнтуватися на авто, яке є у цей момент – згодом все може змінитися. Приміщення має бути просторим – це дозволить облаштувати тут невелику майстерню та покласти необхідні інструменти. Оптимальні розміри: 6 метрів (довжина) Х 4 метри (ширина) Х 2,5 метри (висота). Також варто подбати про оглядову яму, щоб проводити ремонт машини самостійно.

Останнім часом популярним є гараж, прибудований до каркасного житла. Такий проект ми реалізували в с. Солуки, що на Львівщині. Будівля мансардного типу площею 165 м кв. з прибудованим паркінгом призначена для цілорічного проживання. Наша клієнтка вже давно мріяла про власне житло та кілька років стежила за нашою компанією. І її мрія збулася – рідні зробили чудовий подарунок на день народження. Торт у вигляді будинку символізував реальне замовлення. Не дивно, що замовниця одразу звернулася до нас. Ми підписали договір і одразу розпочали роботи. Споруда зводилась у комплектації “Під ключ”, що включає весь спектр робіт – від встановлення фундаменту до внутрішнього та зовнішнього оздоблення.

Каркасні будівлі з гаражем і терасою стають все популярнішими. Автогараж як прибудова до будинку має багато плюсів: економія матеріалів і площі земельної ділянки, легкий доступ до автомобіля. Паркінг можна розмістити на першому поверсі, на цокольному ярусі або збоку. Якщо немає можливості прибудувати автогараж, то завжди можна побудувати окрему споруду. Її переваги:

 • Зводиться на окремому фундаменті, тож можна добудувати другий поверх.
 • Не потребує додаткової шумоізоляції.
 • До житла не потрапляє бруд та запах.
 • Не залежить від інших комунікацій.

Ціна за квадратний метр залежатиме від площі та використаних матеріалів. Якщо ви не знаєте, як побудувати каркасний будинок з гаражем – зверніться до наших менеджерів і вони дадуть відповіді на всі ваші запитання. А на нашому сайті ви можете переглянути фото побудованих об’єктів.

pasport

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?

 • як отримати
 • скільки коштує
 • які документи необхідні
Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдте у БЕЗКОШТОВНОМУ чек-листі по підготовці до будівництва

Завантажити