На Прикарпатті відкрили унікальний реабілітаційний центр для дітей

Коли хтось говорить про будівельні роботи в горах, більшість людей уявляє заміський будинок чи дачу. Відомо, що будівництво у гірській місцевості має деякі нюанси та труднощі, адже туди складно доїхати важкою технікою та доставити матеріали. Саме у цьому випадку на допомогу приходить каркасна технологія.

Будівництво реабілітаційного центру для дітей за каркасною технологією

В селі Гошів на Прикарпатті (Івано-Франківська область) наша компанія збудувала дитячий реабілітаційний центр. Тут діти можуть відпочити та приємно провести час. Проект ініціював благодійний фонд “Ти – Ангел”. Сам центр отримав назву «Дім Ангела». Діти відпочиватимуть в екологічно чистому регіоні. Саме помешкання має 270 м кв. та розраховане на 25 дітей. Це реабілітаційний центр для дітей та підлітків із неблагополучних сімей, дітей з вулиці та сиріт. Також тут зможуть проходити лікування та оздоровлення діти із серцево-судинними, онкологічними захворюваннями та патологіями опорно-рухового апарату.

Спочатку волонтери забиратимуть маленьких відвідувачів лише на вихідні й канікули, а потім планують проводити літні та зимові табори. Діти будуть постійно зайняті, адже команда фонду розробляє безліч ігор та мистецьких програм. Надано багато реабілітаційних послуг, зокрема: іпотерапія (коні), каністерапія (собаки) та апітерапія (використання бджолиних продуктів). Окрім волонтерів, фонд залучає досвідчених педагогів, психологів та тренерів.

Новий реабілітаційний центр зводився за підтримки села Гошів, громада якого виділила для спорудження земельну ділянку. Будівництво лікувально-реабілітаційного центру під ключ передбачає двоповерховий каркасний будинок з їдальнею, терасою та спальнями.

Що потрібно знати про каркасне будівництво

Каркасна технологія – ідеальне рішення, якщо потрібно побудувати житло у важкодоступному місці – наприклад, в горах чи лісовій місцевості, куди важка техніка не доїде. Бригада з 3-5 осіб може легко перенести матеріали на будмайданчик самостійно.

Але перш ніж розпочати роботу, потрібно визначитися з видом проекту. Це можуть бути типові проекти – вже готові плани будівель, розроблені професійними архітекторами. Такий варіант влаштовує більшість клієнтів. Індивідуальний проект є дорожчим, але враховує всі побажання та ідеї замовника. Після вибору проекту можна розпочинати будівництво за канадською технологією.

В основі споруди каркас – переважно з деревини сосни чи ялинки. Встановлюється на свайно-гвинтовому або стрічковому фундаменті. Конструкція дуже легка, але саме на неї падає основне навантаження. В порожнині між зовнішньою та внутрішньою обшивкою укладаються утеплювач та інженерні системи. Загалом каркасне будівництво під ключ відбувається дуже швидко. Вже за кілька місяців після підписання договору можна переїхати до повністю обладнаного житла. Переваги каркасних будівель:

  1. Короткий термін будівництва. Роботи можна проводити будь-якої пори року, що дуже зручно.
  2. Немає потреби у важкій техніці. Це особливо актуально, якщо земельна ділянка знаходиться у важкодоступному місці.
  3. Каркасник – енергоефективна споруда. Сучасна технологія та якісні матеріали роблять таке житло дуже теплим. Він добре тримає тепло, що дозволяє суттєво заощадити. А влітку тут прохолодно.
  4. Екологічність. Натуральні матеріали забезпечують найкращий мікроклімат у приміщенні. Дотримується необхідний відсоток вологості.
  5. Доступна ціна. Заощадити можна як у процесі будівництва, так і після його завершення. Фундамент, простота оздоблення, доступний матеріал – все це дозволяє значно знизити ціну будівлі. Крім того, практично відсутні будівельні відходи, тому не потрібно думати, як їх утилізувати.

Оскільки каркасний будинок будується з дерева, потрібно подбати про захист від вогню. Для цього матеріал обробляють спеціальною захисною речовиною. Крім того, не варто забувати про гризунів і комах, які також становлять небезпеку для житла.

Професійні будівельники допоможуть провести вентиляцію та зробити гарну пароізоляцію для захисту від вологи. Якщо дотримуватися всіх правил безпеки і ретельно піклуватися про будинок, він може простояти більше століття.

pasport

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?

  • як отримати
  • скільки коштує
  • які документи необхідні
Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдте у БЕЗКОШТОВНОМУ чек-листі по підготовці до будівництва

Завантажити