Будівництво каркасної церкви в Червонограді

Унікальна технологія будівництва каркасних будинків передбачає використання дерев’яного брусу і утеплювача, завдяки яким дані споруди міцні і служать людям багато років. Не секрет, що найбільш складним об’єктом у будівництві є сакральні споруди. Зводити храм складно через архітектурну форму, висоту і спеціальні вимоги до будівництва. Відповідно, вартість будівництва сакральних споруд часом перевищує сотні тисяч доларів, а терміни будівництва найчастіше розтягують на пару років.

Чому варто будувати церкви за каркасною технологією

Каркасна технологія будівництва має безліч переваг:

  • Терміни зведення каркасного храму. Дана конструкція не передбачає використання важкої будівельної техніки через легкість конструкції. Тобто, з усією роботою може впоратися будівельна бригада всього з 4-5 чоловік. Загалом, від креслень до здачі храму в експлуатацію проходить 4-6 місяці.
  • Економія коштів. Для будівництва храму за каркасною технологією використовується деревина – природно поновлюваний матеріал. Він недорого коштує, оскільки є поширеним матеріалом в Україні.
  • Енергоефективність каркасного будівництва в цілому. Завдяки використанню утеплювачів, ізоляційних матеріалів влітку в такому храмі прохолодно, а взимку церква зберігає тепло, там немає протягів. Також каркасні споруди забезпечують комфортний мікроклімат.
  • Використання виключно натуральних матеріалів. При будівництві каркасних храмів використовується карпатська екологічна деревина, завдяки цьому каркасні будови міцні та довговічні.

Каркасна церква на Львівщині

У Червонограді в 2018 році розпочалося будівництво церкви в каркасному стилі по проекту “Церква 190 м2”. Фундамент у замовника був уже готовий, проте його розміри не відповідали проекту, тому наші архітектори були змушені вносити правки в будівництво храму, адаптувати проект під існуючий фундамент.

Комплектація будівництва даної церкви:

  • фасад – дерев’яний фальшбрус.
  • дах – бітумна черепиця (довговічний матеріал).

Будівництво цього дерев’яного храму уже завершено. Незважаючи на труднощі, які виникли перед компанією, нам все-таки вдалося звести красиву споруду, а головне – якісну.

До слова, сьогодні в Норвегії збереглося більше 20 дерев’яних храмів, які побудували ще в XI столітті, коли Норвегія стала християнською країною. Тоді такі храми будували по всій країні, тому що каркасна технологія передбачала заміну зіпсованих деталей. Також такі храми можна було розібрати, як конструктор та перемістити в інше місце.Зацікавились будівництвом церкви? Із іншими проектами церков та храмів можна ознайомитись тут.
pasport

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?

  • як отримати
  • скільки коштує
  • які документи необхідні
Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдте у БЕЗКОШТОВНОМУ чек-листі по підготовці до будівництва

Завантажити