Система розумний будинок – комфорт і безпеку нового покоління


Автоматизація будівель з кожним роком вдосконалюється. Зовсім недавно керування гаражними воротами з пульта здавалося верхом інженерної думки, а вже сьогодні ми спокійно спостерігаємо за паркуванням, перебуваючи на відпочинку або у відрядженні за тисячі кілометрів від батьківщини.

Smart home, або розумний будинок – сучасна багатокомпонентна конфігурація автоматичного управління окремими процесами життєзабезпечення будівлі. У наш час на багатьох сайтах продаються комплекти «розумний будинок», дистанційне керування приладами стає доступним не тільки для селебріті і олігархів, а й для звичайних домовласників.

Технологія розумний будинок

Є два варіанти підходу до автоматизації будівлі – з єдиним центром управління та електроживлення і багаторівневий комплекс з окремих сегментів, здатних координувати свої дії для досягнення оптимального результату. Другий варіант довів більш високу ефективність і надійність експлуатації.

Основа проекту розумного будинку побудована на взаємодії елементів опалення, водопостачання та водовідведення, електрифікації та вентиляції будівлі і комунікації системи з дистанційним управлінням. Сучасні моделі розраховані на управління елементами будівлі за допомогою бездротових мереж і смартфонів або планшетів. Управління комплексом може виглядати як 3D модель будівлі, або у вигляді стандартної деревовидної конфігурації.

Комплект розумний будинок

На ринку існує велика кількість варіантів пакетних пропозицій для автоматизації будівель. Ви самостійно вибираєте необхідну комплектацію і відкидаєте ті елементи, які для вашого конкретного житла або офісу не потрібні.

Ціна систем «розумний дім» залежить від функціоналу і багаторівневості взаємодії компонентів. Базовий комплекс – розумні розетки, датчики відкриття дверей і вікон, датчики задимлення і затоплення. Такий комплект протистоїть загрозі пожеж, пограбувань чи затопленню житла та офісів Інформація передається на смартфон власника або пункт охорони компанії для оперативного вживання заходів щодо усунення негативних чинників, зафіксованих системою: відключення подачі води і газу, знеструмлення будівлі, виклик поліції.

Популярні комплекти smart home:

 • автоматичне керування рівнем освітленості, включення-виключення електроприладів;
 • управління шторами або жалюзі;
 • дистанційне відеоспостереження за територією з датчиками руху;
 • система «один пульт на все» – управління всіма видами електроприладів, аудіо-, відео- і побутової техніки зі смартфону на платформі Андроїд чи iOS;
 • дистанційне регулювання опалення приміщень;
 • управління електроприладами і ступенем освітлення за допомогою жестів;
 • автоматичне налаштування таймерів включення побутових приладів, теплої підлоги, включення бойлера або прання.

Купити комплекти розумний будинок досить просто. Налагодження системи і обслуговування вимагають участі фахівців, які знаються не тільки в комп’ютерних технологіях і програмуванні, але в основах функціонування систем вентиляції, електрифікації та опалення будівель.

Інтелектуальний будинок

Сучасні розробки дозволяють не тільки автоматизувати найпростіші функції з управління побутовою технікою, а й налагодити єдину систему життєзабезпечення будівлі і організації комфортного простору для його мешканців практично без участі людини.

Інтелектуальні системи самостійно:

 • відключають електроприлади і систему опалення, переводять побутову техніку на режим енергозбереження під час відсутності господарів;
 • включають систем обігріву будівлі і підігріву води при наближенні власників до дому;
 • регулюють єдину роботу побутових приладів: ранковий будильник, розкриті штори, включена система теплої підлоги у ванній, зварена кава, вчасно відкритий гараж.
 • відслідковують рівень запасу продуктів і відсилають замовлення в інтернет-магазини.

Smart house – стандарт якісного сучасного енергоефективного житла. Установка таких систем не тільки підвищує рівень комфорту мешканців, а й значно збільшує ліквідність будівництва каркасних будинків на ринку.

pasport

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?

 • як отримати
 • скільки коштує
 • які документи необхідні
Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдте у БЕЗКОШТОВНОМУ чек-листі по підготовці до будівництва

Завантажити