Будівництво Храму в селі Жеревці на Житомирщині

Сакральні споруди є одними з найбільш складних в плані будівництва об’єктів, що обумовлено висотністю, формою і певними вимогами до будівель. Вони – об’єкти культурної і релігійної спадщини, тому, перш ніж приступити до зведення таких споруд, необхідно ознайомитися з релігійними традиціями, правилами зведення і беззаперечно їм слідувати в процесі роботи.

Будівництво храмів і церков в Україні

Сучасний православний храм може бути виконаний з різних матеріалів. Будівлі, зведені за канадською технологією, приваблюють зручністю і естетичністю зовнішнього вигляду в поєднанні з доступною ціною, завдяки чому каркасне будівництво храмів стало досить популярним. Сьогодні в Україні можна побачити храми в стилі часів Київської Русі та Візантії, Гуцульщини та Буковини, козацьких будівель і сучасному хай-тек. Церкви можуть мати один або кілька куполів, нефи і прибудови, бути виконані у формі базиліки або хреста.

При зведенні дерев’яних храмів, будівельні компанії спираються на наступне:

  • Традиційність. Архітектурна форма храму повинна відповідати певним канонам.
  • Функціональність. Споруда повинна містити всі необхідні приміщення, бути максимально зручною і безпечною для проведення релігійних таїнств.

Як побудувати новий храм

Будівництво сакральних споруд: церков, храмів, каплиць, дзвіниць, недільних шкіл є одним з напрямків діяльності компанії “Карпати Буд Каркас”, яка в своїй роботі намагається поєднувати традиції будівництва, особистий досвід і новітні технології. Ми знаємо, як правильно побудувати храм, без порушення законів, так як постійно проводимо консультації з представниками різних конфесій.

Також наша робота не обходиться без адаптації споруди під потреби конкретної громади. Ми враховуємо побажання щодо стилістики, використання матеріалів для даху та фасаду, поверховості, типу опалення, комунікацій. За бажанням, можемо створити єдиний комплекс, що складається з церкви, дзвіниці, церковної лавки, будинку священика, колодязя.

У скільки обійдеться побудувати дерев’яний храм

Скільки коштує побудувати храм в Україні? Кінцева вартість сакральної споруди залежить від того, яка компанія буде обрана виконавцем робіт, складності проекту, які матеріали будуть використані. Найбільш вигідним варіантом для будівництва в Києві і інших населених пунктах є каркасна технологія. Типові проекти церков, храмів, дзвіниць, створені архітекторами компанії КБК, не тільки враховують необхідні церковні вимоги, але і здешевлюють будівництво будівель.

Будівництво церкви в Житомирській області

Ще в 2017 році до нас звернувся Сергій Леонідович, представник парафії села Жеревці Лугинського району Житомирської області, з побажанням, щоб ми звели у них храм за каркасною технологією. Проект приходом був обраний одноголосно – невеликий двох’ярусний храм площею 56 м2. Загальна висота до купола склала 9,8 м. Прихід такого невеликого села, звичайно, не може осилити будівництво храму тільки своїми силами, тому були розпочаті пошуки спонсорів для зведення сакральної споруди. На щастя, ці спроби не були марними і знайшлися люди, які вирішили допомогти громаді в такій добрій справі.

У 2018 році в село приїхав Філарет і освятив місце для храму, який планувався до будівництва компанією КБК. У квітні місяці був підписаний договір на будівництво сакральної споруди, після чого почалися підготовчі роботи до проведення на ділянці будівельних робіт в другій половині травня. Коли всі проектні роботи були виконані, ми передали готовий проект з посадкою на ділянку парафії для узгодження.

Нашою компанією було передбачено виконання наступних робіт:

Ми пообіцяли (і це передбачено договором), що до середини вересня будівельні роботи закінчимо і передамо храм в користування громади. Обіцянка була виконана точно в обумовлений термін. З огляду на те, що на запит громади відгукнулося чимало небайдужих громадян нашої країни, можна сказати, що це храм побудований людьми.

pasport

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?

  • як отримати
  • скільки коштує
  • які документи необхідні
Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдте у БЕЗКОШТОВНОМУ чек-листі по підготовці до будівництва

Завантажити