Будинок-дуплекс за каркасною технологією: секрет популярності

Будинок-дуплекс ідеально підходить для тих, хто хоче мати прибудинкову ділянку, але не може дозволити собі окремий котедж. “Duplex” у перекладі з англійської означає “подвійний”. Із самої назви зрозуміло, що це житло, яким володіють два різні господарі.

Дуплекс в нерухомості

Кожна секція дуплексу – це індивідуальна житлова будівля, що має власну прибудинкову ділянку. Дуплекс – це житло для двох сімей з окремими входами. Але їх поєднує загальна бічна стіна та загальний дах. Вартість будівництва дуплексу залежить від його виду:

 • Економклас. Переважно має один або два поверхи та дзеркальне планування.
 • Люкс. Має мінімум 2 поверхи, а також терасу чи сауну.

Незалежно від типу споруди такий котедж – ідеальний варіант для великих сімей. Тут можуть жити батьки й діти, брати та сестри. Каркасна будівля на дві родини дозволяє кожній із них мати окреме житло, але жити по сусідству.

Трішки історії

Перші будинки-дуплекси з’явились у Великобританії на початку XIX століття. Тоді другу частину споруди добудовували (часто несиметрично) до наявної. Це робилося для того, щоб дати дорослим дітям власне житло. Кожна частина дуплексу мала власну кухню, ванну та спальню, тому проблеми в побуті не виникали. Сьогодні проекти на дуплекси допускають як симетричне (дзеркальне), так і асиметричне будівництво.

Дуплекс за каркасною технологією під ключ: архітектурні особливості

Будинки-дуплекси проектуються за тими ж правилами, що й звичайні. Важливо, щоб було реалізовано рівні умови проживання для обох сімей. Такі споруди стають все популярнішими, тому, крім типових проектів, архітектори пропонують також індивідуальні розробки. Зрозуміло, що ціна за 1 метр такого житла буде дорожчою. Що слід врахувати перед тим, як замовити дуплекс за каркасною технологією у Львові:

 1. Форма будівлі може бути будь-якою, але оптимальний варіант – квадрат чи прямокутник.
 2. Одна сторона котеджу має дивитися на північ, а інша – на південь.
 3. Будівництво обох частин споруди має вестись одночасно.
 4. Щоб будівля виглядала естетично, бажано оздоблювати обидві частини фасаду однаковими матеріалами.
 5. Для оформлення дуплексних котеджів переважно вибирають стилі хай-тек або модерн.

Проект будівлі має враховувати вимоги обох сімей. Це, зокрема, стосується планування, площі, розміру прибудинкової території та оздоблення. Важливо, щоб обидві частини житла виглядали гармонійно та створювали єдиний архітектурний ансамбль.

Технологія будівництва

Найчастіше для будівництва будинків-дуплексів використовується каркасна технологія. Цей спосіб будівництва дуже поширений в Канаді та країнах Скандинавії. Незважаючи на свою легку конструкцію, каркасні будівлі дуже надійні та міцні, а сучасні утеплювачі дозволяють проживати в них не лише влітку, а й протягом усього року.

В основі котеджу – дерев’яний каркас. На нього накладають OSB-плити, а між внутрішньою та зовнішньою обшивкою прокладають утеплювач з мінвати. Головна перевага каркасного житла – швидкість будівництва. Професійна бригада з 3-5 осіб може побудувати таку споруду всього за кілька місяців. Також ціна на дуплекс за каркасною технологією досить доступна. Зокрема, легка конструкція будівлі дозволяє заощадити на фундаменті, адже потужна основа не потрібна, а сучасні утеплювачі дозволяють заощадити на опаленні до 70-80%.

У перевагах каркасного будівництва також переконалися наші замовники. Клієнт з міста Львова бажав більше простору та вирішив переїхати з квартири до заміського будинку. Наші менеджери розповіли про всі переваги каркасного котеджу і запланований невеликий будиночок переріс у дуплекс – житло для двох сімей. Оскільки земельна ділянка мала невелику площу, було вирішено збудувати два поверхи. Для густонаселеного району це – ідеальний варіант. У великій кухні-вітальні стоять панорамні вікна, звідки можна милуватися навколишнім виглядом. На другому поверсі розташовуються кілька спалень. Будівництво проходило за проектом “Рясне”.

Переваги будинків-дуплексів

Чому будівництво у Львові дуплексних будинків стає дедалі популярнішим? Основні плюси:

 1. Вигідна вартість. Клієнт отримує великий котедж, свою прибудинкову ділянку та місце для стоянки практично за вартістю квартири в місті. Загальні інженерні комунікації дозволяють економити бюджет.
 2. Кожна сім’я має невелику ділянку, де можна облаштувати квітник, сад або дитячий майданчик.
 3. Мінімум сусідів. Можна не боятися, що сусіди зверху затоплять кімнати чи не даватимуть спати вночі. А якщо за стіною живуть родичі чи друзі – проживання стає ще комфортнішим.
 4. Економія на комунальних послугах. У дуплексах витрати на опалення будуть нижчими приблизно на 40%, ніж, наприклад, в аналогічних, але окремих будівлях.
 5. Можна вибрати тип опалення та купити бойлер або котел, щоб не було проблем із водопостачанням.

Якщо вас цікавить, скільки коштує енергоефективне житло або як збудувати будинок під ключ, звертайтесь до наших фахівців. Ми відповімо на всі запитання та допоможемо з вибором проекту для дому вашої мрії.

pasport

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?

 • як отримати
 • скільки коштує
 • які документи необхідні
Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдте у БЕЗКОШТОВНОМУ чек-листі по підготовці до будівництва

Завантажити