Будинок із цегли або нерухомість за каркасною технологією

Двома найбільш поширеними типами будівель є цегляні споруди і будинки з дерев’яним каркасом. Люди будують споруди з цегли вже тисячі років, а ранні форми сучасних каркасів у вигляді фахверків виникли в Середньовіччі. Обидва типи будівель мають свої переваги й недоліки. Багатьох хвилює питання: “Як швидко побудувати приватний будинок з мінімальними витратами і зусиллями?” Будівництво житла за каркасною технологією дозволяє звести споруду за стислий термін і без важкої техніки, чого не скажеш про цегляну кладку.

Будинок із цегли чи каркасник: особливості та відмінності

Цегляні будівлі привабливі й надають структурі відчуття сталості. Ізоляційна здатність цегли нижча, ніж у правильно сконструйованих і утеплених каркасників. Стіни, побудовані з цегли звичайного розміру і форми, щільні й повільно проводять тепло і холод. Цей процес теплопровідності називається «тепловою затримкою» – він знижує потребу в нагріванні й охолодженні в періоди пікового навантаження. Цегла практично не вимагає догляду, але час від часу потребує реставрації, щоб відновити шви і відремонтувати сколи кладки. Додавання теплоізоляції в цегляні споруди може бути складнішою й дорожчою справою, ніж у дерев’яних будівлях.

Як швидко побудувати будинок і вкластися у свій бюджет?

Будівлі з дерев’яним каркасом кращі, адже деревина в розрахунку на 1 м2 готової споруди дешевша за інші матеріали. Також домовласники можуть легко оновлювати фасад і змінювати структуру житла, змінюючи внутрішнє планування відповідно до особистих вподобань, хоча в кінцевому підсумку це залежить від типу і стилю споруди, що будується. Завжди є можливість зробити надбудову або добудувати необхідну кількість кімнат. До того ж самі планування передбачають додатковий простір у вигляді терас і балконів, а також мансардних поверхів. Каркасна технологія передбачає величезну різноманітність у плані дизайну і конструктиву:

  • різне внутрішнє й зовнішнє оздоблення;
  • різноманітні варіанти фасадів;
  • обшивка може бути з фальш брусу, вагонки, планкінгу або сайдингу;
  • стіна і дах надійно утеплені мінватою 200-300 мм і загерметизовані паробар’єром.

Матеріали, використовувані в каркасних будівлях, мають нижче значення провідності, адже вони протистоять потоку тепла. Ця здатність може вплинути на кількість грошей, які ви витрачаєте на комуналку щороку – як у холодну пору, коли тепло йде з опалюваних споруд, так і влітку, коли сонце і нагріте повітря проникають всередину будівлі.

Проекти будинків з цегли від першокласних архітекторів

Виберіть свій план будівлі, щоб визначити стиль житла, кількість вікон і дверей, а також їх розміри. Архітектори та інженери розроблять індивідуальний, зрозумілий робочий проект і розрахують витрати для всіх етапів будівництва. Деталізований кошторис допоможе швидко закупити все необхідне, витративши на це мінімум часу. Також ви будете чітко знати, скільки буде потрібно вкладень. Наші архітектори створюють різні проекти для будь-яких будівель. Рівень складності – від простого до найскладнішого.

Порівняння: скільки коштує будинок з цегли під ключ і “каркасник”

Ми добре знаємо, наскільки якісно різна будівельна сировина захищає від тепла і холоду, і можемо розрахувати енергоефективність. І цегла, і дерево – звичайні будівельні ресурси, що відрізняються вартістю та ізоляційними властивостями. Порівняння опалення цегляного житла і дерев’яної конструкції дає вам уявлення про те, як будуть витрачатися ваші майбутні “енергетичні гривні”. Скільки коштує будівництво, буде залежати від того, який тип каркаса і метод зведення вибирається, так само як і вартість робочої сили в регіоні, ціна використовуваних пиломатеріалів, складність конструкції будівлі і розмір самого об’єкта.

Будинок із дерев’яною структурою, як правило, дешевше і швидше будувати. Тут грає роль і зовнішнє оздоблення – у деяких проектах воно може забирати до 50% бюджету. А, можливо, ви вирішите, чим можна оздобити житло? Деякі, віддаючи данину класиці, облицьовують “каркасники” оздоблювальною цеглою, що, відповідно, вплине на кінцеву вартість.

Одноповерхові або двоповерхові варіанти: ціна будівництва за 1 м2

Щоб визначитися з тим, який варіант обрати, спочатку варто подумати про безпеку літніх батьків і маленьких дітей. Їм підійде одноповерховий варіант, адже відсутня небезпека падіння, і на горищі достатньо місця для зберігання речей. У двоповерховій споруді сходи потребують грошей і ремонту, а ще забирають корисну площу. Собівартість одноповерхівки вища, ніж двоповерхового будинку – це пов’язано з витратою коштів і матеріалів на фундамент і дах.

Розмір ділянки, рівень ґрунтових вод і вигляд з вікна теж грають роль при виборі. Кошторисні розрахунки показують, що чим вища поверховість, тим нижча ціна будівництва за 1 м2. Підходячи до будівництва свого житла з урахуванням вищенаведеної інформації, ви зможете вибрати оптимальний спосіб зведення, потрібну поверховість і найкращий матеріал.

pasport

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?

  • як отримати
  • скільки коштує
  • які документи необхідні
Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдте у БЕЗКОШТОВНОМУ чек-листі по підготовці до будівництва

Завантажити